Rıza Çalımbay'ın Beşiktaş'tan giderken yerden yere vurduğu daha sonra da sözlerini geri aldığı Mert Günok'la ilgili sürpriz bir iddia gündeme geldi. O iddiaya göre Mert'ten memnun olmayan Samet Aybaba kaleci arayışlarına başladı. İlk etapta Adana Demirspor'la sözleşmesini feshetmeye hazırlanan Ertaç Özbir'le temas kurdu.

ADANA DEMİRSPOR'DAN AYRILMASI BEKLENİYOR

Parasını alamadığı için ayrılık planı yapan 34 yaşındaki kaleciye Beşiktaş'a gelmesini önerdi. Milli takıma yükselen ve hayalleri arasında Euro 2024 kadrosunda yer almak olan Ertaç ise net kararını vermedi.

SÜREKLİ OYNAYIP MİLLİ TAKIMA GİTMEK İSTİYOR

Ertaç'ın önceliğinin Mert'in yerine birinci kaleci olacaksa Beşiktaş'a gitmek olduğu yoksa daha farklı bir Süper Lig takımında devam etmek olduğu iddia edildi.

Ertaç Özbir Kimdir?
Ertaç Özbir, 25 Ekim 1989 tarihinde Adana’nın Seyhan ilçesinde dünyaya geldi. Futbola 2001 yılında Adana Demirspor altyapısında başladı. 2007 yılında Ankara Şekerspor’a transfer oldu ve burada profesyonel oldu. 2010 yılında Kasımpaşa’ya transfer oldu ve burada Süper Lig’de forma giymeye başladı. 2014-2015 sezonunda Gençlerbirliği’ne kiralık olarak gitti. 2016-2017 sezonunda Yeni Malatyaspor’a transfer oldu ve burada dört sezon boyunca başarılı bir performans sergiledi. 2020-2021 sezonunda tekrar Adana Demirspor’a döndü ve takımının Süper Lig’e yükselmesinde önemli rol oynadı. 2021-2022 sezonunda da Adana Demirspor’un kalesini koruyan Ertaç Özbir, Ekim 2023’te ilk kez A Milli Takım’a çağrıldı.

Ertaç Özbir’in Futbol Kariyeri
Ertaç Özbir, futbol kariyerinde bugüne kadar toplam 230 maça çıktı ve bunların 182’sini Süper Lig’de oynadı. Kalesinde 284 gol gören Ertaç Özbir, 67 maçta kalesini gole kapattı. Ertaç Özbir, Süper Lig’de Kasımpaşa, Gençlerbirliği, Yeni Malatyaspor ve Adana Demirspor formalarını giydi. Ertaç Özbir, milli takım kariyerinde ise daha önce Türkiye A2 Milli Takım formasını iki kez giydi.

Ertaç Özbir’in Kişisel Hayatı
Ertaç Özbir, 2015 yılında Burcu Mızrak ile evlendi. Çiftin bir kız çocuğu var. Ertaç Özbir, boş zamanlarında ailesiyle vakit geçirmeyi ve kitap okumayı seviyor.

fotospor