Demirkol'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Şenol Hoca ideal orta sahasını bulamıyor. Yani, onu bulması lazım. Bu transferle mi olacak? İçerideki oyuncularla mı olacak?  
Salih bazı şeyleri çok iyi yapıyor, bazı şeyleri yapamıyor. Bazı günler çok iyi oluyor. Gedson bazı şeyleri çok iyi yapıyor, bazılarını yapamıyor. Herkes için bunu söyleyebiliriz... Atiba artık yaş itibariyle bir yere kadar oldu... Josef için benzer diyebiliriz. Yani kendisine olan güvenilirliği; oynayacak mı oynamayacak mı, sakat mı cezalı mı onlar belli değil. Bunu oturtmadan savunmayı oturtmak imkansız. 
Savunmada Masuku içinse; en aşama kat eden oyunculardan biri denilebilir. En azından pozisyonunu daha net gösteriyor. Yani, Ismael döneminde 'Ne yapıyor bu adam; ne işin var orada?' diyorduk. A B C'sinin dışına çıkıyordu. Bu maçta kötü değildi...

Ama orta sahayı oturtmadan süreklilik sağlamak çok zor. Kasımpaşa'nın da iyi orta saha oyuncuları var. Eysseric, Tirpan... Yİi oyuncular. Bunu yaptılar. Orta sahayı iyi kullandılar. 

Mert'in bir pozisyonda, karşı karşıya kaldığında çıkıp son anda Hajrdinoviç'in ayağından açtığını görünce, oradaki tepkisi derslikti. Dikkatli izleyenler görmüştür mutlaka. Çıkıyor; rakibinin topu ayağından bir anlık açtığını gördüğü anda yapışıyor. Mükemmel. Yani, her kalecinin yapabileceği bir şey değil o. 
 geri dönüşü Beşiktaş'ın çok işine yarayacak. Mert yeniden milli takımı geri alabilir. Şu an için çok kısa oldu ama mümkün...
 
Orta saha için 1 oyuncu lazım. Şenol Hoca oyuncu oraya bir oyuncu deniyor. Bence Şenol Hoca'nın böyle (Ozan Tufan) bir hakkı var. Bir oyuncu hakkı var. Ama ihtiyaç olan oyuncu Ozan mı? Ozan'ın en iyi olduğu dönemi düşünüyorum.... O mu? Oraya böyle daha kallavi bir isim... Yani mücadeleden ziyade, topu sırtı dönüp alacak, çevirecek, atacak, orayı bir rahatlatacak isim gerekli. Salt defansif bir orta saha ya da saf mücadeleci bir orta saha değil. Yani Sergio Oliviera tarzı bir oyuncu belki daha gerekli.