Haber1903 Youtube kanalına abone olmak için tıklayın..

Belçika'da gerilim filmi gibi başlayıp 77'de gelen golle korku filmine dönüşen Club Brugge maçı, Beşiktaş adına mutlu sonla bitti. Bu sezon ligde 6 maçta 19 gol atarak formunun zirvesinde olan Brugge karşısında diken üstünde bir 90 dakika geçiren Kara Kartal, Mert Günok'un insan üstü performansı, Gedson Fernandes'in bitmeyen enerjisi ve Cenk Tosun'un klas son vuruşuyla 1 puanı kaptı. Siyah-Beyazlılar adına oldukça kaotik geçen deplasmandan alınan beraberlik, neredeyse bir galibiyet kadar değerliydi.

Bailly güven verdi

Kartal'ın boğucu Brugge deplasmanından 1 puanla ayrılması, bir Mert Günok mucizesi... Maçta bir gole engel olamasa da kalesine gelen tam 8 şutta geçit vermeyen kaptan, Türkiye'nin en başarılı file bekçisi olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu sezon attığı 7 golle Brugge'ün en skorer ismi olan Andreas Skov Olsen'in özellikle 59'uncu dakikadaki şutuna geçit vermeyerek takımı psikolojik olarak ayakta tutan Mert, Beşiktaş adına maçın kahramanı oldu. Gedson, bloklar arası geçişte oldukça zorlanan takımına hem savunmada hem de hücumda oldukça efektif şekilde destek verip Kartal'ı oyunda tuttu. Sancılı gecede 19 yaşındaki Demir Ege Tıknaz, 90 dakika sahada kalıp gelecek için umut verirken ilk maçına çıkan Eric Bailly de yaptığı kritik hamlelerle doğru transfer olduğunu gösterdi.

Bu ikili bozulmamalı...

Vincent Aboubakar ve Cenk Tosun ikilisi, Beşiktaş'ta son yılların en başarılı duo'su... Trabzonspor maçında bu ikili bozulduğunda Kartal, ilk isabetli şutunu 82. dakikada atabilmişti. Brugge karşısında da hücum hattında tutuk kalan Beşiktaş, 84'te Cenk'in oyuna girmesi sonrası Aboubakar'ın asistiyle 88'de maça dengeyi getirip 1 puanı aldı. Beşiktaş'ın hücum hattının güçlü ve üretken kalması isteniyorsa neredeyse birbirlerinin nefes alış verişlerini bile ezbere bilen Cenk ile Aboubakar ikilisi bozulmamalı. Konferans Ligi'ne maç boyu savaşarak kritik bir beraberlikle başlayan Kartal, şansını çok zorladı. Geleceğe umutla bakabilmek için gereken dersler alınmalı.

Gökmen ÖZCAN / Fanatik