Ardı ardına alınan puan kayıpları sonucu  camiada derin bir yara açan Beşiktaş'ta Giresunspor  ile oynanacak karşılaşma öncesi alınacak bir galibiyet biraz olsun takımı rahatlatacaktı. Maç öncesi Beşiktaşlı futbolcular bu bilinçle sahaya çıktılar. Başlama düdüğü ile birlikte futbolcular kazanmak istediklerini hissettirdiler.
 Tayfur,Tayyip,Josef,Gedson'un iyi oynadığı dakikalarda Beşiktaş üstünlük sağlayabilecek pozisyonları üretmeyi başardı. Bu dört  isim  Beşiktaş'ı bu maçta  ayakta tutan oyuncular oldu.Maçın yıldızı ise  Tayyip di. Gösterdiği performans, attığı harika golle dört dörtlük bir  maç çıkardı. Beşiktaş  uzun bir zaman sonra  yerli iyi bir   stopere sahip  oldu.

Delle Alli ile  Redmond'un performansında  sıkıntılar  var . Bu oyuncular mutlaka takıma  katkı vermeleri gerekiyor. Beşiktaş taraftarı  bu oyuncuların   takıma katkı vermelerini sabırla bekliyor. 

Başta da   Delle Alli'nin .Nasıl ki bir kilidi açmak için  çilingir lazım, Futbolda  bu işi yapacak kişi  yaratıcı yani yıldız oyuncudur. Oyun sıkıştığında  oyunu açmak için  bireysel yetenekli oyuncuya  ihtiyaç duyarsın. Transfer döneminde de bu işi Delle Alli  yapar diye alındı, ne yazık ki şu ana kadar bekleneni veremedi. 

Weghorst önde baskı uygulayarak rakibin defanstan oyun kurmasını engelliyor , Ghezzal olmayınca da kanattan yeteri kadar beslenemiyor . Böyle uzun hava toplarını alan  oyuncu takımda varsa mutlaka oyunu hoca  kanatlardan oynatmalı. Weghorst da N'Koudou ve Ghezzal oynadığı zaman daha etkili oynuyor.Fransız hoca sistemi 4-4-2 yaparsa  Weghorst dan daha fazla katkı alır.

Kötü zeminde Fransız hoca istediğini almayı başardı.Sırada Trabzonspor maçı var. İç sahada taraftarın  da baskısı ile bu zor maçtan da 3 puan alıp,galibiyet serisine geçmek şart. Bunu da bu takım başarır ama yönetim ne yapıp edip bu işe bir el atmalı ,taraftarın hocaya karşı güveni kalmamış durumda.Fransız hoca kime formayı verse  eleştiriler hemen başlıyor. Böyle yaratılan bir ortamda başarı da gelirse Fransız hocanın heykelini dikmek lazım.

Hoca  oyuncu değiştiriyor,  niye değiştirdi, değiştirmez , niye değiştirmedi. Delle Alli oynamalı diyenler,Delle Alli sahada isteneni veremediğini görünce ,  neden oynattı diye tepki gösteriyor. 

Redmond yedekte olur o oynamalı diyenler , onu oynatır bu sefer bu kadar geç Redmond'u kenara neden aldı diye eleştiriyorlar.

Bazıları da    N'koudou oynar eleştirir  beğenmez, oynatılmadığı an da o olsa maçı Beşiktaş kazanırdı diyor.

Sanki  Ghezzal'ın sakatlanması  , Necip'in hataları, Daha evvel Ersin ve Emre'nin yediği goller onun hatası  gibi hocasını yerden yere vuran bir taraftar grubu sosyal medyada oluşmuş durumda .

Lucescu ya  ,Del Bosque 'ya bir lakap takıp  yazı yazanlar Valerien İsmael de beden eğitimi hocası demeye başladılar. 

Böyle bir ortamda iş çok zor,Başkan ve yönetim  biran önce bu güvensiz ortama bir çözüm bulmalı. Böyle bir ortamda şampiyonluk beklemek hayal olur. Yapılması gereken şey belli , biran önce hoca ile yollar ayrılmalı  ligi ve rakipleri iyi tanıyan taraftara güven verecek bir isim ile anlaşma yapılmalı .