Milan’ın Hırvat yıldızı Ante Rebic’i kadrosuna katan ve sol kanadını önemli bir yıldızla güçlendiren Beşiktaş, sağ kanadını da Milan’ın bir başka yıldızına teslim etmeye hazırlanıyor. Siyah-beyazlı takım Milan’ın Brezilyalı hücum oyuncusu Junior Messias’ı transfer etmenin hesaplarını yaparken, İtalyan deviyle bu doğrultuda yürütülen görüşmeler de devam ediyor.

Calciomercato’dan Daniele Longo’nun aktardığı bilgiye göre Beşiktaş Messias için 1 milyon euroluk teklifle İtalyan ekibinin kapısını çalarken, Milan ise 3 milyon euro talep ediyor. 32 yaşındaki oyuncunun transferinin olumlu sonuçlanması için pazarlıklar sürerken, Milan’a 7.5 milyon euroluk maliyetle transfer olan Messias da Beşiktaş forması giymeye sıcak bakıyor.

Dünya’nın en popüler futbol takımlarından biri olan Milan’a 2021 sensinde transfer olan 32 yaşında bir futbolcu. Buraya kadar, eğer Milan’a transfer olmuşsa futbolda birçok başarısı vardır diye düşünüyorsunuzdur. Ama işin aslı hiç de öyle değil. Junior Messias 24 yaşına kadar futbol oynamamış biri. Şimdi de eminiz böyle bir şey nasıl olabiliyor diye zihninizde durumu sorguluyorsunuzdur. Evet gerçek böyle, Messias 24 yaşına kadar A Takım düzeyinde hiç futbol oynamamış. Çünkü kendisi yaşadığı yoksulluktan dolayı, her zaman hayatını idame etmeyi ön plana almış bir insan. Nasıl öyle olmasın ki 20 yaşına geldiğinde evli ve 1 çocuk sahibi olmuş.

Beyaz eşya tamirciliği yapmıştı

Geride bıraktığımız sezonda Milan formasıyla 36 maça çıkan Messias 6 gol atarken, 2 kez de asist yapmıştı. Milan’ın 2021-2022 sezonunda elde ettiği şampiyonlukta önemli rol oynayan Messias, 2011 yılında 26 yaşındayken adım attığı İtalya'daki ilk yılında beyaz eşya tamirciliği yapmış ve bu esnada amatör olarak futbol oynamıştı.

İşte Messias'ın ilginç hikayesi..

Yaşadığı ülke olan Brezilya her ne kadar bir futbol ülkesi olarak düşünülse de aslında büyük bir çoğunluğun yoksul olarak yaşadığı bir ülkedir. Messias da bu talihsiz durumu değiştirmek için, Brezilya’dan İtalya’ya göç etmeye karar verir. Daha önce bu yolu ağabeyi de izlemiş. Ailesi ile İtalya’nın, Torino şehrine gelen Messias, bir beyaz eşya firmasında, müşterilerinin evine beyaz eşyaları teslim etmekten sorumlu bir işçi olur. Aylık olarak da 600 euro alır. 4 yıl boyunca bu işte çalışmaya devam eder.

Kim derdi, yılda 7000 euro maaşa çalışan bir işçi, çok değil tam 6 yıl sonra yılda 5 Milyon 450 Bin Euro kazanan futbolcu olacaktı? İşte Messias’ın bu sihirli yolculuğu ilk defa, 24 yaşında İtalya’da amatör mahalli bir turnuvada Perulularla futbol oynamasıyla başladı. O turnuvada gösterdiği performans, eski bir İtalyan futbolcu tarafında keşfedilmesini sağladı. Ve Torino’nun bir amatör takımında oynaması için teklif aldı. Aylık olarak da 1500 euro alacaktı. Messias bu teklifi kabul ettiğinde belki de ileride yaşayacağı rüya gibi kariyeri hiç düşünmedi. O sadece işçi olarak kazandığı 600 euro olan maaşını aylık 1500 euro’ya çıkarmanın sevincini yaşıyordu. Ve bu parayı da sevdiği bir iş olan futbol oynayarak kazanacaktı. İşte her şey bundan sonra bir peri masalına dönüştü.

*24 yaşına kadar Torino’da amatör bir şekilde futbol oynadı. 4 yıl amatör futbol oynadıktan sonra şans kapısını çaldı ve 24 yaşındayken İtalya 5. liginden Casale’ye çağrıldı. Casale’de 32 maçta 21 gol atarak takımının serie D’ye çıkmasında büyük rol oynadı. Artık bir üst seviye olan 4.ligdeydi.

*2017/2018 sezonunda Messias'ın takımı Gozzano, Serie C bileti aldı. Brezilyalı oyuncu, Serie C'deki ilk maçına Gozzano formasıyla 23 Eylül 2018'de Cuneo'ya karşı çıktı.

*Messias böylece, kariyerindeki ilk profesyonel maçına 27 yaşında çıkmış oldu.

*4. ve 3. Lig seviyelerinde başarılı maçlar oynayan Junior Messias 2019/2020 sezonunda İtalya serie B takımlarından Crotone ile anlaştı.

*Messias İtalya ikinci liginde mücadele etmeye başlamıştı. Artık en üst seviyeye yani Serie A’ya çıkmasına bir lig kalmıştı. Crotone’de yine iyi bir performans sergileyen Messias takımının Serie A’ya çıkmasında önemli bir oynadı.