Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Törene; Başkanımız Ahmet Nur Çebi, İkinci Başkanımız Engin Baltacı, Asbaşkanımız Serhan Çetinsaya, Genel Sekreter, Sponsorluk ve Pazarlama, İnsan Kaynakları ve İdari İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Mehtap Ferah, Basketbol Şube ve Akatlar Spor Kompleksi Tesisinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Umut Tahir Güneş, Dernekler ve Sosyal Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Bayrak, Mal ve Hizmet Satın Alma ve Dijital Projelerin Geliştirilmesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz İbrahim Kemal Barış Dillioğlu, Divan Kurulu Başkanımız Tevfik Yamantürk, Divan Kurulu Genel Sekreterimiz Turgay Pirinç ile Seçme ve Sicil Kurulu Başkanımız Şahabettin Önkol, BJK-KABATAŞ VAKFI Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Anıl Cansızoğlu ve kulüp çalışanlarımız ile merhumun ailesi, yakınları ve sevenleri katıldılar.

Başkanımız Ahmet Nur Çebi, merhum Mesut Arda için düzenlenen törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Beşiktaş ailesinin değerli üyeleri, bugün Beşiktaş ailesinin eski ve yaşlı ağabeyi olan Mesut ağabeyi, bu değerli şahsiyeti, ebedi istirahatgahına yolcu etmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Öncelikle hepimizin başı sağ olsun. Ailesine başsağlığı diliyorum. Beşiktaşımızın başı sağ olsun.

Biz bir aileyiz, büyük bir aileyiz. Beşiktaş tarzı ve tutumu olan değerlerimiz var. Beşiktaşlılık nedir diye iyi bilen, Beşiktaşlılık değerlerini en iyi sergileyen çok değerli büyüklerimizden birini burada, huzurunuzda büyük bir üzüntüyle yolcu edeceğiz. Ailesine; böyle bir babaları, böyle bir dedeleri olduğunu, gurur duymaları gerektiğini ifade etmek istiyorum.

Beni ayda iki üç kere arar, sohbet ederdik. Ondan alabildiğim, görebildiğim şey, Beşiktaşlılık tavrı ve duruşudur. “Beşiktaş’a hizmet edebilmek bir yemek sofrasıdır. Sportif başarılar ise bu işin sadece yemekten sonra içilen bir kahvesidir. Asıl olan o sofrada bir araya gelebilmek ve beraber olabilmek” derdi. Kendisiyle tanışıp dertleşebildiğim için kendimi şanslı görenlerden biriyim. Huzurlarınızda kendisine rahmet diliyorum. Tekrar hepimizin başı sağ olsun.

Birlik beraberliğimizi isteyen bu tür şahsiyetlerin verdiği akıl ve fikirlere sahip çıkacağımıza emin olmak istiyorum. Burada huzurlarınızda söz veriyorum. Mesut ağabeye yakışan bir Beşiktaşlı olacağım. O bizim büyüğümüz, hep var olacaktır.”

Mesut Arda için Vodafone Park’ta düzenlenen tören, okunan duaların ardından sona erdi.

Mesut Arda’nın cenazesi, Teşvikiye Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Merhuma bir kez daha Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve Camiamıza başsağlığı dileriz.

Beşiktaş JK