Beşiktaş’ın çok gizli yürütülen bir operasyonla geçtiğimiz sezon kiralık olarak Galatasaray forması giyen Milot Rashica’yı resmen kadrosuna katması gündeme bomba gibi düşmüştü. Rashica'nın, geçen sezon Galatasaray'a transferinde inisiyatif kullanan Aykut Erçetin, Kosovalı oyuncunun Beşiktaş'a transferiyle ilgili önemli bir açıklama yaptı.

"Beni bilgilendirmedi Rashica"

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın Erçetin, ''Milot Rashica'nın, Galatasaray'a gelmesinde yardımcı oldum. Bu yaz Galatasaray'a kazandırılması için çaba sarfettim. Ama futbolcu tercihini başka şekilde kullandı. Kararına saygı göstermek lazım. Ancak hoş bir şekilde olmadı. Beni bilgilendirmedi Rashica. Yani Beşiktaş'a transferiyle hiç ilgim yok." dedi.

"Bize haber vermeden başka bir tercih yaptı"

Rashica'nın Beşiktaş'a gitmesinin kendisi için hayal kırıklığı olduğunu dile getiren Erçetin, "Dürüst olmak gerekirse, Galatasaray gibi bir takım sizi istiyorsa, kalmak daha doğru olur. Ama futbolcu kararını farklı biçimde verdi. Yapacak bir şey yok. Ben onu Galatasaray'a kazandırmaya çalışırken, o bize haber vermeden başka bir tercih yaptı. Benim için bir hayal kırıklığı oldu. Bu olaydan sonra iletişimimiz koptu. Kendisiyle bağlantımız yok.'' dedi.

Galatasaray'ın şampiyonluğuna katkı sağlamıştı

Beşiktaş'a transferi sonrasında iki kulüp arasında gerilime neden olan siyah-beyazlı oyuncu, geçen sezon sarı-kırmızılı forma altında 30 maçta görev yapmış ve attığı 6 golle Galatasaray'ın şampiyonluğunda pay sahibi olmuştu.

"Galatasaray, konsantrasyon kaybına uğramazsa derbiyi kazanır"

Futbolculuğunda Galatasaray'ın kalesini koruyan Aykut Erçetin, derbi için ise ''Şu anda kadro ve felsefe olarak Galatasaray ve Fenerbahçe çok önde. Bana göre şu anda Galatasaray'ı yenebilecek tek takım yine Galatasaray'ın kendisi. Burada Galatasaray açısından belirleyici olan yabancı futbolcuların derbiye konsantrasyonu. 3 gün sonra oynanacak Bayern Münih maçına mı odaklanacaklar? Bence Galatasaray adına derbinin anahtarı bu sorunun cevabı olacak. Galatasaray, konsantrasyon kaybına uğramazsa derbiyi kazanır. Burak Yılmaz benim takım arkadaşım. Reaksiyon vermeleri lazım ve çok yüksek bir konsantrasyonla oynamaları gerekiyor.'' şeklinde konuştu.