Beşiktaş'ta Gedson Fernandes'in yerinin Chamberlain'le dolmayacağı anlaşılınca teknik ekip, Konyaspor karşısında sistem değişikliğine gitti. Şenol Güneş, 2 savunma özelliği yüksek oyuncu Amir ve Salih'e, bir de Bakhtiyor Zaynutdinov'u ekleyerek orta sahaya adeta beton döktü! Güneş, bu hamleyle oyunun merkezini kilitleyerek hücum organizasyonlarını kanat ve half space hattına yönlendirdi. Maç, 2-0'lık Beşiktaş üstünlüğüyle tamamlansa da 90 dakika sonunda yapılan 37 ortadan 21'ine sahip olan Kartal'ın sadece 3 kez isabet bulabilmesi, dikkat çekiciydi. 

Muhteşem bir solo daha...

Siyah-Beyazlılar'ın ilk yarıdaki futbolu, ideal Beşiktaş performansının çok uzağındaydı. İlk 45'in uzatma dakikalarında Konyaspor'un kendi kalesine attığı golle öne geçen ve soyunma odasına 1-0'la giden Beşiktaş, ikinci yarıda nispeten daha etkin bir görüntü sergiledi. Maç genelinde özgüven ve motivasyon düşüklüğü gözlenen Beşiktaşlı oyuncular arasında kötü futbola isyan eden tek isim Vincent Aboubakar oldu. Kamerunlu yıldız, mükemmel bir solo performansla önce karşısındaki 2 rakibinin adeta ayarlarıyla oynayıp çalımladı, ardından uzak köşeye sert vuruşla yine klasını konuşturdu.

Rahat bir nefes...

Deplasmanlarda umut vaad etmeyen futbol, yönetim-taraftar arasındaki gerilim, eksik oyuncuların takıma etkisi derken Siyah-Beyazlılar'ın üzerinde dolaşan kara bulutlar, Konya zaferiyle dağıtıldı. Seyir zevki olarak tatmin edici bir maç olmasa da Vincent Aboubakar önderliğinde gelen zaferle Beşiktaş, rahat bir nefes aldı.

Gökmen ÖZCAN / Fanatik