İşte Ernest Muçi'nin açıklamaları: 

"ARNAVUTLUK'UN BAŞARI SIRRI..."

Arnavutluk'un EURO 2024'e adını yazdırması hakkında açıklama yapan Ernest Muçi "Bence takım ruhumuz ne kadar iyi arkadaş olduğumuzu gösteriyor. Grup aşamasını geçmemizi sağlayan en önemli şey bu. Ülkemiz için tarih yazan bu ekibin parçası olmaktan dolayı çok mutluyum. Her maçı, son maçımız gibi oynuyoruz. Bizim için en önemli noktalardan biri de bu." dedi.


"ÜLKEMİN MAESTROSU OLMAK İSTERİM"

Milli takımla ilgili sorulara yanıt veren Muçi "Gelecekte Arnavutluk Milli Takımı'nın maestrosu olmayı isterim. Çünkü şu anda en önemli oyunculardan biri olduğumu düşünmüyorum. Takımda fazla süre alan isimler iyi iş çıkardı. Ve bu isimler takımı Avrupa Şampiyonası'na taşıdı. ben takımın bir parçası olmaktan mutluyum. Elbette kendimi daha fazla geliştirmek ve onlara yardımcı olmak istiyorum." ifadelerini kullandı.


"ÜLKEDEN DESTEK ALIYORUM"

Ülkesindeki insanların kendisini desteklediğini söyleyen 23 yaşındaki futbolcu "Beni tanıyanlar, Beşiktaş'taki performansım için çok seviniyorlar. Tanıdığım herkes, beni çok destekliyor. Onlardan destek görmek beni mutlu ediyor. Herkes destek görmek ister." açıklamasını yaptı.


"REY MANAJ İLE KONUŞUYORUZ"

Sivasspor'da geride kalan sezon 22 gol atan vatandaşı Rey Manaj ile ilgili açıklama yapan Muçi "Rey Manaj ile sürekli konuşuyoruz, maçlardan sonra birbirimizi tebrik ediyoruz. Milli takım ve her şey hakkında konuşuyoruz. iyi bir oyuncu. Avrupa Şampiyonası'nda bize katkı sağlayacak. Kariyerinin en iyi sezonlarından birini geçirdi. Böyle yüksek bir seviyede oynaması mutluluk veriyor. Bunu hak ediyor." ifadelerini kullandı.

"ARNAVUTLUK' RAKİPLERİ ZOR AMA..."

Arnavutluk'un grubu hakkında yorumu istenen Muçi "İspanya, İtalya ve Hırvatistan ile aynı grupta olmamız ülkede zor maçlar olarak değerlendirildi. Ancak bu tip maçlar oynamak bence daha iyi. Grup aşamasının en büyük maçları bunlar. Bizim grup en zorlusu. Tüm rakiplerimiz şampiyonluğun favorisi. Bence biz de iyi iş çıkaracağız, kendimize güveniyoruz. Büyük maçlarda taraftarlarımız bizi en iyi şekilde destekleyeceklerdir. Hedefimiz ve hayalimiz gruptan çıkmak. Gruptaki gibi oynarsak, sonuna kadar mücadele edersek; her şey mümkün" dedi.

"PORTEKİZ VE FRANSA FAVORİ"

Favorileriyle ilgili soruya cevap veren Muçi "Arnavutluk'un şampiyon olmasını isterim. Fakat Portekiz'in iyi bir kadrosu var. Fransa da öyle. Bence bu iki ülke favori, iyi bir şampiyona geçirmeye adaylar. Cristiano Ronaldo da gol krallığında favorim." açıklamasını yaptı.

"TÜRKİYE İLE KARŞILAŞMAK İSTERİM"

"Türkiye ile EURO 2024'te karşılaşmak ister misin?" sorusunu yanıtlayan Arnavut yıldız "Türkiye ile ileriki turlarda karşılaşmak isterim. Türkiye ile karşılaşmak kesinlikle güzel olur. İki ülke de güçlü, bu yüzden şayet olursa oyun da güzel olur." dedi.

"TÜRKİYE'NİN TURNUVADA ŞANSI VAR"

EURO 2024'te Türkiye'nin şansını değerlendiren Muçi "Türkiye'nin üst tura çıkmak için şansı var. Her maçı çok güçlü ve agresif oynamaları çok önemli. Kaliteli bir takım. Hem genç, hem de deneyimli oyuncuları var. Kalitelerini ortaya koymak ve tur atlamak için iyi bir gruptalar" sözlerini kullandı.

"BEŞİKTAŞ İLE İNŞALLAH ŞAMPİYON OLURUZ"
Beşiktaş'la ilgili konuşan Muçi "Beşiktaş'a geldiğimden beri stadımızda maça çıkmayı çok seviyorum. Taraftarlar, atmosfer çok iyi. Stada gidip, maça çıkmak için sabırsızlanıyorum. Bu takımın bir parçası olduğum için mutluyum. Gelecek sezona odaklandık. İnşallah şampiyon oluruz." diyerek sözlerini tamamladı.