Beşiktaş taraftarı her zaman kulübüne sahip çıkmıştır , iyi gününde ,kötü gününde   maddi ve manevi desteğini esirgememiştir.

Taraftarlarımız  kulübe üye olarak, kombine alıp  maçlarımıza gelerek ,Beşiktaş  Dergisine  abone olarak, Kartal yuvalarından resmi ürün alarak güçleri yettiği kadar   desteğini esirgemiyor. 

Transferde rakiplerin gerisinde kaldık. Rakipler  hala kadrolarını güçlendirmek için  oyuncu alma peşindeler.Beşiktaş yönetimi ise izlemeye devam ediyor. Rakipler bu yaptıkları harcamayı boş yere yapmıyorlar ,  Avrupa'da başarı  gelir ise  masraflarının bir kısmını karşılamış olacaklar.  Aynı zamanda ellerindeki futbolcuların değeri artacak daha sonra da  isterlerse bunu  bonservis gelirine çevirecekler. Yani uzun lafın kısası kesinlikle bu şekilde     kåra geçecekler zarar etmezler. 

Fenerbahçe bu yıl  47 milyon euro bonservis geliri sağladı. Galatasaray'ın ise kadrosundaki oyuncuların     bonservis değerleri  oldukça yüksek. 

Peki biz neden yapamıyoruz ,hata nerede.  Beşiktaş yönetiminden mi kaynaklanıyor  yoksa  futbolcular mı  gelmek istemiyor, uzun zamandır  ihtiyacımız olan transferlerde hep rakiplerin gerisinde kalıyor, ihtiyacımız olan mevkilere gerekli transferleri bir türlü  yapamıyoruz.  

Bu yetmezmiş gibi Maalesef  Stada hala sponsor bulunamadı. Eleştiri olunca kızıyorlar ama gelinen şu durumda ortada. Şunu belirtmekte fayda var ben  körü körüne yönetimi eleştirmem ,iyi bir şey yaptıklarında da alkışlarım. Başkanlar gelip geçici kalıcı olan kurumdur.

Her yeni gelen başkanı güçlü olduğu zaman destekleyip, gittiği zaman arkasından saz çalanların bu tabloda en az o eleştirdikleri yönetimler kadar da zararları olduğu da bir gerçek...

Kimse birbirini suçlamasın.  Aynaya bakip, bu kulübün  23 senede geldiği noktada benim payım ne, diye sormalı insan kendi kendine.  Davetlerde boy gösterme, localarda ağırlanma, kişisel menfaatler, ego tatminleri uğruna nereden nereye geldi bu kulüp. Düzelir mi, evet düzelir . Tüm bunların üzerine bir kalem çekip, paralı başkan peşinde koşmak yerine sadece Beşiktaş menfaatleri için çalışacak bir yönetimle yaşanan sorunların üstesinden gelinebilir.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün spordan anlayan bir yönetim kuruluna ihtiyacı  var. Sayın Çebi iyi bir iş insanı olabilir ama kurduğu  yönetim kurulu doğru adımlar atamadı. 

Peki buna karşı eleştirenler ne yapıyorlar? 

Sadece konuşmakla iş yürütüyorlar.   Bu kişiler Başkan ve yönetimi   eleştirirler ,hem de çıkmayı düşünen adayları.    Kimse  sormaz mı bu kişilere senin amacın ne diye.Artık Söz konusu Beşiktaş ise kişisel hırsları bir kenara bırakmak lazım.  

 Mantıklı projelerle kulübü gerek mali açıdan rahatlatacak , gerekse sportif anlamda ileriye taşıyacak yönetim adaylarına ihtiyaç var. Başkan ve yönetim kurulunun , amiyane tabirle 'paralı' olmasının kulübe bu güne kadar hiç bir fayda sağlamadığını, kişisel popülariteyi artırmanın ötesine geçmediklerini yıllar içinde gördük.

 Bu 'paralı' yöneticilerin, görev süreleri tamamlandıktan sonra  kulübe faydalı olmak adına herhangi bir branşa sponsor olduklarını  göremediğimiz gibi maçlara da gelmiyorlar.