Fatih Doğan;
Nicolas Pepe süreci başladığında Beşiktaş'ta önünde o zaman bir engel vardı bonservisini kulübünden alması ve Beşiktaş'ın istediği şartlarda imza atmalıydı. 

O dönemde Pepe ile ilgili çok farklı kulüplerden, farklı alternatifler olduğu için Pepe biraz daha çok sert duruyordu bu konuyla ilgiil. Beşiktaş'ın o süreç içerisinde Rashica'yı aldı. Birçok oyuncu takviyesinde bulundu bunlardan bir taneside Bahtiyar idi. Amertey alındı. En son geçen hafta yine gündemler olduğunda transfer tahtası Avrupa'da tek tek kapanmaya başlayınca Pepe ile yapılan görüşmeler çok daha olumlu vaziyete döndü. Pepe haber yolladı menajeriyle "Biz Beşiktaş'a gelmeye hazırız, her türlü ekonomik şartlara da uyuyoruz" dedi ama o dönemde bir sorun oluştu Şenol Güneş ile yaptıkları değerlendirmede de Beşiktaş yönetimi bu bilgiyi teknik kadroyla da paylaştı ama şöyle bir planlama sorunu çıktı. Muleka'nın satışı gerçekleşmedi. Muleka'yı göndererek Pepe'yi almak planı vardı şimdi o bölgede Cenk girdi Rebic solda, sağda Ghezzal dönüyor, Rashica'yı aldı. 

Pepe'yi forvette oynatabilirsiniz belki, ama çok etkili bir kanat oyuncusu. Forvette yardımcı forvette oynayabiliyor. Çok özel değerli bir oyuncu, skorer bir oyuncu Beşiktaş'ın birçok ihtiyacını karşılayabilirdi ama yeni çıkan formasyonda Muleka'nın solda oynama becerisi, hücumda oynama becerisi, sağd aoynama becerisi yabancı oyuncu sayısında sınırlama Pepe'nin transfereni biraz geriye itmişti. Sayın Emre Kocadağ'da söyledi. Net olarak Muleka giderse ki bu transfer gerçekleşmediği ve Muleka listeden düşmediği için hem Pepe transferini, hem on numara transferini çok fazla ağırdan aldı. bir oyuncuyu gönederemedn alamayacağınıza göre o yüzden o süreç biraz tıkandı. Trabzonspor'da bu süreçte Beşiktaş'a gelmeye hazır hale gelen Pepe'yi bir hamle yaparak böyle değerli bir oyuncuyu Trabzonspor renklerine kattı. Bu biraz Beşiktaş'ın kendi şartlarından kaynaklandı.

haber1903 youtube kanalına abone olmak için tıklayın