Müslüm Gülhan Birgün TV'de milli takım gündemini değerlendirdi.

Müslüm Gülhan;
Türkiye-Gürcistan, Gürcistan'ın bir oyun şekli var. Hep aynı şablonla oynuyorlar. Türkiye bu şablonu göz ardı edemez. 

Şöyle bir şablonu var; 

Mamardashvili Valencia kalecisi çok iyi oynuyor. Üçüncü bölge oyununu çok iyi oynayan İspanya'da sürekli top aksiyonu yüksek oyun içinde kalan bir kaleci var karşımızda. Sürekli hareket halinde, sürekli pozisyon tecrübesini geliştiği bir yerde oynuyor. Geri beşlisi çok vasat gözüken fakat disiplinleri çok yüksek, inanılmaz derecede sadakatla bağlı sisteme, görev tanımına ona göre oynuyorlar fakat gelelim orta sahaya, bütün oyunun her şeyi burada kuruluyor. 

Kochorashvilli altı numara, klasik altı numara çok koşuyor, çok basıyor ve basit oynuyor. Kvekveskiri sekiz numaraya geçiş ve altı numara oynuyor. Burada her şeyi Chakvetadze her şeyi belirliyor. Kvaratskhelia ve Chakvetadze bütün her şeyi belirliyorlar.

İkiden, üçe geçişlerin tamamını bu iki oyuncu organize ediyor. 

Bütün hücum organizasyonlarına buradan çıkıyorlar ve ikisi de çok becerikli yetenekli. Türkiye'nin muhakkak buradaki o geçişleri, pas arasını kesmesi lazım. Birinci öncelik bu. İkinci öncelik Kvaratskhelia oynadığı bölgede çok etkili burada Mert Müldür onunla baş etmesi çok zor. Zeki onu İtalya'dan tanıyor ama bana göre Ferdi'nin orada oynaması lazım çünkü içeri girdiği zaman farklı bir boyut alıyor ve yakalayamıyorsun. O içeri girdiği zaman da Mikautadze hemen boşluklara depar atıyor ve çok yetenekli. Aldığı her topa vuran ve skor yapan bir oyuncu. 

Bu üçlünün geçiş oyunlarını kesmek zorundasınız. Burada bizim bir de stoper sorunumuz var. Samet oynadığı zaman problem olur. Melih oynadığı zaman problem olur. Belki burada Kaan'ı deneyebilir hem Abdülkerim ile birlikte Galatasaray'da ikili oynadı burada ki geçişleri kapatır. Çünkü Melih Arabistan'da bitmiş zaten atletik oynuyordu o özelliğini kaybetmiş. Samet çok riskli oynuyor sıkıntısı var. Teknik direktör çok iyi tanıyor oynatır bilemem ama Kaan burada belirleyici oyuncu olabilir. Ferdi solda oynatır, Mert'i orada oynatır o zaman orta sahadan kesin yardım almak zorundasın. Orta sahada üçlü oynamak zorundayız bana göre İsmail sağlam ise İsmail, Hakan Salih üçlüsü eğer olmaz ise Kaan' ı belki altı numaraya koyar. Kaan, Salih, Hakan oynar. On numara ile oynamak risk teşkil eder. Arda'yı nasıl oynatacak mı oynatmayacak mı? Oynar ise büyük ihtimalle çizgide oynatır. Yusuf yazıcı oynadı mı farklı bir belirleyici, Kerem Aktürk oynadığı zaman farklı belirleyici olur ama Kenan ve Barış ile başlamak zorunda.