Mustafa Demirtaş;
Altı numara yokluğunda "keçinin olmadığı yerde" Amartey birşeyler yapıyor. Bir kere kendi kalesinden uzakta. Hamle yaparken, ayağından açtığı toplar gol olmuyor. En azından kaleden uzakta kalmış oluyor ama Amartey mesela pas becerisi kötü bir oyuncu değil direk toplarla pas dağıttı.

Beşiktaş kadro içerisinden, dinamik fiziğini kullanabilecek bir altı numara seçecek ise Amartey bu model bir altı numara oynar tabiki uzun vadeli değil kısa vadeli bir seçim olur.

Serdar Topraktepe elindeki kadro üzerinden böyle düşünmüş ve Beşiktaş uzun zaman sonra kazandı hem de ağırlığını koyarak kazandı özellikle ilk yarıda pozisyonlara girdi.Genel olarak oyun ele aldı. 

Farklı bir şey yaptı ki bu galibiyet geldi.

Serdar Topraktepe'nin yaptığı en doğru şey ön tarafta hareketlilik eksiği vardı Cenk Tosun bayağı formsuz, Aboubakar  zaten oratda yok, driplinçi kenar forveti yok, hareketlilik eksiklği vardı. Serdar Topraktepe kadroya bakmış hücum oyuncularına benim bu en hreketli üçlü hücumda oynatacağım oyuncular kim demiş ve sıralamış;
Semih, Rashica, Muleka ve üçü de oynadı.

Bu oyuncular arasında mevkisel dağılım nasıl olur? Muleka'ya 9 numara, Semih daha hareketli kenar forveti, Rashica'yı da sol forvet yazayım dedi ve Beşiktaş daha çok üretmeye başladı.' diyerek, sözlerini tamamladı.