"DAHA FARKLI KILABİLİR"
MUSTAFA DENİZLİ: "İki takımın da son durumuna bakarsak, Beşiktaş sıkıntılı bir dönem yaşıyor. Yeni yönetimin gelmesi ekstra motive kaynağı olur, yeni başarı hissini daha farklı kılabilir."

"KAZANACAĞI ANLAMINA GELMEZ"
MUSTAFA DENİZLİ: "Beşiktaş ideal kadrosuyla bir hafta bile oynayamadı. Fenerbahçe ise kadro olarak daha üstün, bunu kabul etmek lazım. Ancak kadro olarak üstün olması maçı kazanacağı anlamına gelmez."

"ATMOSFERİ İYİ BİLİYORLAR"
MUSTAFA DENİZLİ: "Fenerbahçe'de bu tip büyük maçları oynayan oyuncu sayısı çok. Fenerbahçe'ye gelmeden önce oynadıkları liglerde bu tarz maçları oynadılar ve atmosferi iyi biliyorlar."

"BEKLENMEDİK OLAYLAR YAŞANABİLİR"
MUSTAFA DENİZLİ: "Beklenmedik olaylar yaşanabilir. Kırmızı kart, erken gelecek bir gol gibi. Bunlar tüm oyunun gidişatını değiştirebilir."

"HİÇBİR ŞEY EKSİLTMEZ"
MUSTAFA DENİZLİ: "Geçmişe dönüp baktığımızda iki takım arasında oynanan maçlarda neler yaşanmış, bunlar da bir takım verileri gösterir. Beklentim iki takımın futbolcularının da birbirlerine karşı, taraftara karşı saygılı olmaları. Sadece futbola odaklanmalılar. Galibiyet ya da mağlubiyet bu takımların büyüklüğünden hiçbir şey eksiltmez"

"KENDİ KURALLARI VARDIR"
CHRISTOPH DAUM: "Derbinin her zaman kendine has kuralları vardır. Kulübün nerede, ligde kaçıncı sırada olduğu önemli değil. Derbi maçları sonuç açısından her zaman her skora açık, her ne kadar Fenerbahçe hafif favori konumda gibi görünse de bu onların bu maçı kazanacağı anlamına gelmiyor. "

"DOĞRU KARARLARI GÖSTERİYOR"
CHRISTOPH DAUM: "Fenerbahçe'nin sezona bu kadar iyi başlamasından mutluyum. Bu da Başkan Ali Koç ve teknik direktörün doğru kararlar verdiğini gösteriyor" [Fotomaç]