Alex, Mert, Cenk, Talha, Gedson, Ege, Semih kalsın, diğerleri gitsin inanın bir alt ligdeki genç oyuncularla  daha başarılı oluruz. Artık Beşiktaş'ta değişim zamanı. Futbol sahasının tozunu yutmuş simalar bu işlerin içine girdiler. Maç sonu basın sözcüsü efsane Feyyaz Uçar'ın yanında Samet kaptanı da görsek iyi olmaz mı?

Hasan Arat'ın seçim sürecinin başından şimdiye kadar çizdiği birleştirici tablo alkışı hak ediyor. Sosyal medyayı takip ediyorum. Konu bulamayanlar eleştirmek için yönetimin seçim öncesi vermiş olduğu sözlere takmış durumdalar. Bir de eski yönetimden bazılarının tekrar görevlendirildiğine, hatta A.Ş kurma yetkisi verildiğine dair haberler yayılıyor. Hatta bu kişiler kendi kadrolarıyla göreve geliyorlar!!! Yeniden yapılanma isteyen bir başkanın böyle şeylere müsade etmeyeceğine inanıyorum. Şayet aynı kişiler görev başında kalacaklarsa niçin erken seçime gidildi?
 
Bu camiada çok değerli gençler var , onlardan istifade etmeliyiz. Artık eski eskide kalsın, hatta mümkünse bir daha da ortaya çıkmasın. 
23 senedir yaşanan yıkım ortada, artık bu enkazı toparlamak için her alanda yenilenme şart. 1,5 sene sonra seçim var,  bu yapı böyle devam ederse enkazı toplamanın imkanı olmaz.
Son yönetim, stratejik olarak, gelecek seçimde kendilerine oy verebilme potansiyelinde çok sayıda kişiyi üye yapmışlar. 0nlar bu dönem oy kullanamadılar. Mevcut yönetimin 1,5 yıl sonra seçim kazanabilmesinin tek yolu vaatlerini yerine getirmesidir. Seçim sürecinde vadettikleri şekilde hareket etmeleri herkesin beklentisi. Beşiktaş'ı, olması gerekenin dışında dizayn etmeye çalışanlar bu seçimde başarısız oldular. Rakipler şimdiden büyük bir hırsla 1,5 sene sonraya hazırlanıyorlar.

 
Yönetimden futbolda şu yarım dönemde farklı bir sonuç beklentisine girmek abesle iştigal. Dolayısı ile yönetimin, futboldan bu sezon artı getiri beklemesi çok mantıklı değil. Bu durumda yapılacak iş belli, son derece gerçekçi ve uygulanabilir projelerle seçim propagandasını yürüten sayın Arat ve ekibinin  bu projeleri hayata geçirmeleri ve vaatlerini yerine getirmeleri. Çünkü 11 bin kişiden fazla kişi o kadar eziyete rağmen sandığa bunun için koşup bu sistemi çökertti. Şimdi bu sistemi çökertenler sizi yakın markaja aldılar. Bakalım bu 1.5 senelik maraton nasıl sonuçlanacak?

Masis Kuyumcu / Duhuliye