Nathan Redmond, İngiliz basınından Daily Mail’e özel açıklamalarda bulundu. Türkiye’de taraftarların futbola tutkuyla bağlı olduklarını aktaran deneyimli oyuncu, “Beşiktaş, Fenerbahçe ya da Galatasaray için oynadığınızda saklanacak bir yeriniz yok! Sürekli göz önündesiniz ama iyi performans gösterirseniz size sevgi ve takdirlerini göstermek istiyorlar. Kazanılan bir deplasman dönüşü binlerce taraftarın karşısına çıkılır, teknik direktöre ve futbolculara çiçekler verilir. Maçlardan önce hazırlık süreci de çılgınca. Deplasman maçlarında korner atmaya gidiyorsunuz ve kulağınızın yanından çakmak ya da bozuk para geçebiliyor. Ya da sırtınıza veya kafanıza çarpabilir. Tüm bunların var olduğunu biliyordum ama orada olmak ve bunları deneyimlemek önemli” diye konuştu.

‘GERÇEKTEN KEYİF ALDIM’

İki maç sonra sözleşmesi bitecek olan Redmond, Beşiktaş’taki durumunun henüz netlik kazanmadığına vurgu yaptı. İngiltere’den bazı talipleri bulunan başarılı futbolcu, “Kendimi zinde, aç ve fiziksel olarak iyi hissediyorum. Sadece 29 yaşındayım, hala en üst seviyede verecek bir şeylerim olduğunu hissediyorum. Aileme bakıyorum, bir çocuğum daha yolda ve bu beni olabileceğimin en iyisi olmaya daha fazla itiyor. Burada geçirdiğim zamandan gerçekten keyif aldım. Beşiktaş’a meydan okumak için geldim ama buradaki futbolun gerçekliği düşündüğümün çok ötesindeydi. Eğer kalmak bir olasılıksa oturup konuşuruz ama ne olacağını asla bilemezsiniz. Ben sadece sezonu güçlü bir şekilde bitirmek, yeni bebeğime hoş geldin demek ve dinlenmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

‘TÜRK HALKININ GÜCÜNÜ GÖRDÜNÜZ’

Redmond, 11 ili vuran deprem felaketi ardından Türk halkının büyük bir dayanışma örneği gösterdiğinin altını çizdi. İngiliz oyuncu, “Tüm toplum birleşti. Türk halkının kültürünün gücünü gerçekten gördünüz. Bir araya geldiklerini ve birbirlerine yardım etmek için gereken her şeyi yaptıklarını gördünüz. Ligdeki her takım bağış yapmak için birbirine bağlandı. İnsanları İstanbul’a getirmek için uçak biletlerini ödedik. Herkes yardım fikirleri getirmek için üzerine düşeni yapıyordu. Bu, Türkiye’deki büyük kulüplerin önemini ve neyi temsil ettiklerini anlamama yardımcı oldu” dedi.

Beşiktaşlı taraftarların depremzede çocuklar için sahaya oyuncak yağdırmasıyla ilgili soruyu da yanıtlayan Redmond, “Oyuncakları beyaz çizgilerden uzak tutmaya çalışıyorduk ama hiç durmuyordu. ‘Vay canına’ dediğim anlarından biriydi. Kulübün bir parçası olmaktan gurur duydum” yorumunu yaptı.

‘DERBİDEN SONRA DEĞİŞTİ’

Fenerbahçe’yi deplasmanda 4-2 yendikleri derbiye 1 gol, 3 asistle damga vuran Nathan Redmond, tarihi maçtan sonra kendisine gösterilen ilginin arttığına vurgu yaptı. Başarılı futbolcu, “Bu maç her şeyi biraz değiştirdi. Misafirperverlik ilk günden beri inanılmazdı ama ondan sonra biraz daha arttı. Takımdaki pek çok oyuncu Fenerbahçe’de hiç kazanmamıştı” dedi.

‘TÜRKİYE’DE BOĞA OLDU’

Nathan Redmond’un Daily Mail’e verdiği röportaj, “Redmond, Türkiye’de bir boğa oldu” başlığıyla yayınlandı. İngiliz yıldızın, Şenol Güneş göreve geldikten sonra bambaşka bir kimliğe büründüğüne de vurgu yapıldı.