"TARAFTARIN SEVGİSİ İNANILMAZDI"

Beşiktaş taraftarının muazzam sevgisi ve desteğini gördüm. 2 maç oldu çok erken ama istediğimiz sonuçları alamazsak da taraftarın gösterdiği sevgi inanılmazdı.

"TARAFTARIN GÖNLÜNÜ ALACAĞIZ"

Önümüzdeki derbiye hazırlanmak için süremiz var. En iyi şekilde derbiye hazırlanacağız ve taraftarlarımızın gönlünü alacağız, onları mutlu edeceğiz.

- Guardiola ile yaşadığı tartışma için ne diyor?

Aslında çok da iyi performans göstermemiştim. City maçlarında iyi oynadım ve gol de atmıştım. Guardiola da bana, 'Önceki sezona göre neden performansın düştü?' diye sordu. Ben de yeni bir hoca geldiğini ve daha defansif oynadığımızı anlattım. Bana iltifatlarda bulundu. Önceki sezonlardaki kıyaslamayı konuştuk. Birçok iltifatta bulundu Guardiola.

Takımın Premier Lig oyuncularından oluşması için ne düşünüyor?

Tecrübe çok önemli. Premier Lig'de oynamış oyuncuların katkısı çok önemli. Tecrübeyle oranlı bu. Biz yeni bir takımız. Birçok oyuncu yeni katıldı. Ama birbirimizi tanıyoruz. Özelliklerimizi biliyoruz. Bir grup olarak maçlar kazanmak istiyoruz. Amacımız bu. Bunu da başaracağız.

Kendisini hangi pozisyonda daha iyi hissediyor?

Tabii ki en iyi oynadığım yerler sol ve sağ kanat. Ama 16-17 yaşındayken, 8-9-10 numarada oynadım. Yeri geldi kanat beki olarak oynadım. Genç bir oyuncuyken bunun da getirileri oldu. Bonus bir oyuncu olmamı sağladı. Oyunu anlamak için farklı pozisyonlarda görev almam iyi oldu. Bunun getirileri gerçekten çok oldu.

- Premier Lig ve Türkiye arasında benzerlik ve farklılıklar neler?

Beklediğimden çok daha iyi bir lig ve ortam var. Beklentileri belirlemek çok önemli hayatta. Tesisler, saha, atmosfer çok iyi. İngiltere'deki atmosferleri sizler de iyi biliyorsunuz. Stadımızda inanılmaz iyi bir atmosfer var. Oyun temposu anlamında Süper Lig geride. Premier Lig'de maçlar çok hızlı akıyor. Süper Lig oyun temposu açısından daha yavaş diyebilirim.

- Başka takımlardan teklif aldı mı ve Beşiktaş'ı tercihindeki etkenler nelerdi?

İngiltere'den bazı teklifler vardı. Beşiktaş'ın ilgisi vardı. Transfer dönemi bitmeden önce de konuşuyorduk bunları. Hoca ve Dele Alli ile konuştuk. Daha da önemlisi ailemle konuştum. Buradaki ilginin de hoşuna gitmesiyle birlikte yeni bir maceraya atılma kararı verdim. Buraya gelme konusunda net fikirlere sahip oldum diyebilirim. Sadece Beşiktaş (gülerek). Bana gelen her transfer teklifini anlatsam bu toplantı burada bitmez.

"DELE ALLI İLE KONUŞTUM"

Söylentiler ve gerçekler arasında büyük farklar var. Çok fazla söylenti olabilir. Buraya gelirken hocamızla, yönetimle, sportif direktörümüzle, Dele Alli ile konuştum. Diğer oyuncuların standart üstü bir takım yarattığını gördüm. Hocamla videolu görüşmeler yaptık. Projesi ve düşüncelerini duyduktan sonra gelme konusunda motivasyon ve isteğim arttı. Menajerimden haberi alınca her şey bitmişti zaten.

- David Beckham paylaşımı yaptı. Beckham'ın kendisine ne gibi tavsiyeleri oldu?

Çok özel, spesifik bir şey söylemedi. Kendi tecrübelerinden bahsetti. Kendisi birçok yerde futbol oynadı. Kariyerinin en güzel zamanlarının İngiltere dışında olduğunu anlattı. Beşiktaş'ın çok farklı bir atmosfere sahip olduğunu ve buradan keyif almam gerektiğini söyledi Beckham.

"TÜRKİYE'DE KOLAY FAULLER VERİLEBİLİYOR"

Ligin temposu düşük. İngiltere gibi bir yerden geldikten sonra bir fark oluyor. İngiltere'de de hakemi aldatmaya yönelik bazı basit fauller alınmaya çalışıyor. Türkiye'de kolay fauller verilebiliyor. Bu oyunun akışını zedeleyebiliyor.

"BİZ BEŞİKTAŞ'IZ"

Biz Beşiktaş'ız. Rakiplerimiz bizden puan almaya çalışıyor. Baskımızı hafifletmek için bir takım durumlara girebiliyorlar. Biz buna rağmen mücadele edeceğiz.

Keskin duygu değişimleri var Beşiktaş'ta. Redmond bu konuya nasıl bakıyor?

Futbol ve hayat birbirine benziyor. Sezon Ekim'de bitmiyor. Olumlu bakmalıyız. Maç kazanılır, kaybedilir. Önemli olan savaşmaya devam etmek. Taraftarımıza çok ihtiyacımız var. Taraftarımızın desteği, yanımızda olması önemli. Puan olarak kötü durumda değiliz. Önümüze bakacağız, devam edeceğiz.

Duhuliye.com