Türkiye Kupası'nın  11. kez müzemize getirilmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum. Ligde büyük puan farkı atan rakiplerin kupaya erken veda etmeleri bizim için avantaj  oldu. Bu kadar başarısız geçen bir sezonu  kupa zaferiyle sonlandıran takımımız, büyük takım kimliğini  herkese gösterdi.
Serdal Adalı'yı; Doğu alt tribünde ateşli  taraftarımızın içinde maçı izlemeyi tercih etmesi, Sayın Hasan Arat'ın rakibi olmasına  rağmen hiç köstek olmadan hep destek olmasından dolayı kutluyorum, Serdal Başkan, birlik beraberlik her yiğidin yapabileceği bir şey değil. Sakın Beşiktaş'tan uzaklaşma, bu taraftar seni çok seviyor .

Kazanılan bu kupa ile yönetim de derin bir nefes aldı, çünkü başkana oy verenler bile kararlarını sorguluyorlardı. Yönetim önümüzdeki sezon büyük bir sınav verecek. Şimdiye kadar mazeretleri çoktu, bakalım önümüzdeki sezon ne yapacaklar göreceğiz.
Ara transferde yönetimin Muçi, Musrati hamlelerinin ne kadar isabetli olduğunu birçok yazımda dile getirmiştim, maliyeti yüksek ama iyi oyuncular diye. Al Musrati 2 maçta hata yaptı diye bazı kesimler tarafından hedef tahtasına konmuştu. Bu transferden dolayı yönetimi yerin dibine soktular, adam tek maçta 2 maçı sildi attı. 
Böyle oyuncular alınmalı, isabetli transferler devam etmeli. Bu tip oyuncular her zaman en az alındığı rakama satılır, elde kalmaz.

Önümüzdeki sezonun takımını oluşturmak da yönetimin vereceği en önemli sınav, işin en zor kısmı. Kiralıklar dönecek. Gittikleri kulüplerde başarı sağlayamadıkları için bunlarla vedalaşmak da zor olacak. Mert, Masuaku, Muçi, Gedson, Semih, Musrati, Rashica hariç kadro baştan başa yenilenmeli. 
Başta mikrofonlar önunde kulübüne, oyuncularına toz kondurmayacak bir hoca lazım. Yönetim böyle bir hoca bulabilirse oyuncu bunu seyrettiğinde hocasına güvenir, yedek kalsa dahi bir bildiği var diyerek oturur. Unutmayalım böyle bir hoca vardı, adı da Sergen Yalçın'dı. 13 kişilik kadro ile şampiyon yaptı, Eksikleri dert etmedi, önemli değil dedi, kim varsa onunla çıkarız oynarız dedi, alabileceği bütün kupaları topladı.

Şu an futbol diyince akla kavga, herkesin birbirinin arkasından konuşması geliyor. Eski başkanlar, yöneticiler, camianın eskileri maçlara gelmiyorlar, Beşiktaş'tan koptular. Artık seçilmiş olan kişiler negatif söylemlerden vazgeçip camiayı birlik haline getirmeye çalışmalıdır.

Masis Kuyumcu / Duhuliye