Haftalardır kazanmaya hasret olan Beşiktaş dün baştan sona baskılı oynadığı maçta Weghorts ile değil de risk alan sağ stoperi Tayyip Talha’nın jeneriklik golüyle Giresun deplasmanında inanılmaz rahatladı.
Yoksa Valerien Ismael’in hâli bugün haraptı. Gerçi siyah beyazlıları bu galibiyet de memnun edebilmiş değil ya, neyse.  Hâlâ Fransız teknik adamın gitmesi için el ovuşturanlar o kadar çok ki… İşte ben de bunu anlamıyorum. Ne istiyorsunuz Ismael’den?

Onurcan harikaydı

Ön sezisi, zamanlaması, yer tutuşu güçlü olan ve müthiş kurtarışları ile dün Giresunspor’un Beşiktaş önünde fark yemesini önleyen Onurcan harika bir kaleci. Ancak bir hakkı teslim edelim ki, dün sahada Weghorst’un penaltısını kurtaran Onurcan’dan çok daha iyi olan hiç şüphesiz herkesin şapka çıkardığı Tayyip Talha’dan başkası değildi. Derbi maçta Valencia’ya geçit vermeyen sağ stoperi dün de ayakta alkışladım. Sadece golü düşünüp attığı için mi, elbette hayır. Tayyip Talha, Fenerbahçe derbisinde Saiss ile sağladığı muazzam uyumunu dün gece bu futbolcunun sakatlanıp çıkmasından sonra Emrecan ile devam ettirdi. Hem savunmada hem de hücumda risk alıp golü zorlayan iştahlı cesur futbolunu Tanju Çolak tarzı rövaşata golüyle taçlandırdı. Dilerim havaya girmez de bu güzel çıkışını böyle devam ettirir.

Yerinde hamleler

Ismael’in Rosier’in yerine Necip ve N’Koudou hamleleri yerindeydi ama Cenk Tosun için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, Muleka sanki daha faydalı olurdu. Bir de Ghezzal’ı zorlamamalı, ağır ağır kazanmalı. Bir iki pozisyonu Ersin’in elinde eriyen Giresunspor’un gücü bu. Bu arada Giresun’un son dakika golü de ofsayt.

MAÇIN ADAMI: Tayyip Talha Sanuç

Hasan SARIÇİÇEK / Türkiye