Mustafa Demirtaş'ın açıklamaları;

Beşiktaş’ta şöyle bir durum var, bir kere puan olarak zirve’den uzakta kaldı. Şöyle uzak kaldı, Fenerbahçe ile 7 puan fark var, Galatasaray’la da 5 puan fark var. Mesela 7 puan fark olur, ama sen ikinci sıradasındır, önündeki takımın sallamasını beklersin. Ama burada iki tane ciddi rakip var ve ikisiyle de dezavantajlı bir durumun var. Beşiktaş’ta oyun olarak şöyle bir durum var,  teknik direktör değişmeden sonra kimlik değişimi oldu.

Beşiktaş yüksek presle oynayan ve en çok kenar orta yapan takım. İlk dönemde bu şekilde yüksek ortalarla ilerlemişti. Ama Şenol Güneş’in oyunu tam olarak bu değil, Şenol Güneş de aslında kenar ortalara yönlenebilen bir teknik direktör, ama oyunun biraz daha kendisinde olmasını ister. Top biraz daha kendisine kalsın, biraz daha sete yerleşmek ister, hal böyle olunca hem Masuaku hem Rosier'in fazla gelmesini ben bekliyordum. Çünkü hoca her ikisinden de daha fazla tempo bekledi, topu önde kazanalım, orta yapalım, Direk sonuca gidelim bekledi. Ne Rosier ne Masuaku bir Adriano değil. Böyle biraz daha pas oyununa katılayım onlarda yok, bu arada Onur Bulut bunu çok iyi yapabiliyor. Bir tane merkez oynamayı bilecek, oradaki pas bağlantısına katılabilecek, topun Beşiktaş’ta kalmasını sağlayacak bir bek istiyor hoca. Bu yüzden konuşulan bu transfer Söylentilerine şaşırmadım.

Ama hocanın kafasındaki Caner mi? emin değilim, bence Caner değil. Caner’le ne olabilir? Kenar ortaların daha kaliteli hale gelebilir. Onun dışında oyun bende kalsın, top bende kalsın, dediğin anda Caner de Masuakudan çok farklı bir oyuncu değil.