Metin Tekin şu ifadeleri kullandı: 

Orada deplasman olarak Tiran'da oynamak zordur. 
Beşiktaş çok daha kaliteli takım, teknik kalite çok daha farklı ama bir şekilde bu kendi saha oyunlarında, iç sahada genellikle koşu, direk atak, tempo, oyun, fizik kalite bunu oynamaya çalıştığınız zaman etkili oluyor sonuçlar alabiliyorsunuz. 

Bereket bir iki vuruşları kaliteli değildi. 

Beşiktaş için çok zor olmazdı zaten ikinci yarı çok rahat orta sahada oynayan Beşiktaş izledik 2-0'a getirdiler 10 kişi kalmasına rağmen bu da özellikle Beşiktaş adına kalite farkını gösterir. 

Beşiktaş adına sadece Tirana maçına bakıp takım adına bir şeyler demek yanlış olur. Transferler gelecek işte Rebic geldi belki onu takım içerisinde göreceksiniz. Geçen sene uzantısıyla konuşacaksak Beşiktaş'ı ben Beşiktaş'ın ilk 11'i veya 12,13 kişiyi sezon sonu programlarımızda Beşiktaş'ı en hazır takım olarak söylüyorduk.

Belli bir çıkış yakalamış teknik direktörü belli yapılacak doğru nokta transferlerle şampiyonluğun önemli adaylarından biri olacaktı Beşiktaş ama ne zaman ki Galatasaray, Fenerbahçe çok sayıda transferlere başladı Beşiktaş biraz geride kalmış gözüktü acabalar başladı Beşiktaş'ta gayet doğal olarak  ama bugün gördük ki bir Aboubakar kalitesi, ben bu sene çok daha farklı ve çok daha önde Gedson Fernandes oynayacağı (bugünde oyunuyla vurgu yaptı)  Salih orada orta sah aparçası olarak yapacaktır. 

Masuaku atıldı ama savunmanın yine kim oynayacak sorusu bence stoperdi çok net şu veya bu diyeceğimiz merkez savunması yok, ortası yok. Sağda sorun olduğunu düşünmüyorum tabi ki daha geniş bir kadro hem Avrupa hem ligde daha farklı yerlere geçecek Beşiktaş ama özellikle Cenk Tosun girdiği zaman özellikle Ghezzal ve Cenk Tosun girdiği zaman gerçekten çok etkili bir 11 görüyoruz Beşiktaş'ta.