Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Kaptan Demir Çelik AŞ'nin eski genel müdürü Bekir Özbağ'ın cenaze töreninde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Çebi, geçtiğimiz gün Başakşehir maçında yaptığı hatadan dolayı taraftarın tepkisini çeken Necip Uysal hakkında konuştu.

Genç oyuncuların transferlerinin sorulması üzerine de Çebi, genç Türk oyuncu transferlerin Türk futbolunun yanı sıra Beşiktaş'a da katkı vermesi amacıyla yapıldığını aktardı.

Beşiktaş'ta Josef de Souza görüşme odasına! Beşiktaş'ta Josef de Souza görüşme odasına!

"Necip'in koşmadığı yangın yeri yoktu Beşiktaş'ta"

"Biz o gençleri oynatmaya çalışıyoruz." diyen Çebi, şunları kaydetti: "Altyapıdan gelen Berkay, her ne kadar Başakşehir maçında yenildiysek de ona ne kadar yer verdiğimizi herkes gördü. Artı, önlerinde Necip ağabeyleri var. Necip'e taraftarlarımız bazen küsüyor kızıyor ama biraz yanlış oluyor. Necip'in koşmadığı yangın yeri yoktu Beşiktaş'ta."

"Bu camia Necip Uysal'a saygı ve sevgi göstermek zorunda"

Açıklamasına devam eden Beşiktaş Başkanı, "Dolayısıyla bu camia her zaman için altyapısından gelen Necip Uysal'a saygı ve sevgi göstermek zorunda. Bunu da umarım bundan sonra yapacaklardır."

"Necip'e laf söylenmesini asla kabul etmiyorum"

Çebi, futbolcuların hiçbirisinin üzülmesini kabul etmediğini belirterek, "Kimsenin, özellikle altyapıdan gelmiş, her yangın yerine itfaiye eri gibi koşmuş Necip'e laf söylenmesini asla kabul etmiyorum. Necip halen bizdedir ve bizde olmaya da devam edecektir. Keşke bütün altyapıdan gelen çocuklarımız Necip gibi kulüplerine bağlı, aidiyet duygusu içerisinde olsa. Necip'in yaptığını yapamayan çok futbolcumuz oldu maalesef altyapıdan gelen." değerlendirmesinde bulundu.