Sezon başında Corendon Alanyaspor'dan transfer edilen 30 yaşındaki oyuncu son haftalarda ilk 11'de şans buluyor. Ancak Tayfur Bingöl'ün mevkisi hemen hemen her maç değişiyor... 

Siyah beyazlı forma ile 16 resmi müsabakada görev alan Tayfur Bingöl, bu süreçte 6 farklı mevkide oynadı. Sadece 2 maç üst üste aynı mevkide şans bulan deneyimli futbolcu, Ümraniyespor ve Galatasaray maçlarında sağ bekte yer almıştı.   

Tayfur Bingöl sağ bekte 6, orta sahanın sağında 3, merkez orta sahada 3, ön liberoda 2, orta sahanın solunda 1, sol bekte ise 1 kez forma şansı buldu.  

BEŞİKTAŞ’IN JOKERİ TAYFUR BİNGÖL
16 MAÇTA 6 FARKLI MEVKİDE OYNADI

OYNADIĞI MEVKİ                           MAÇ      GOL       ASİST                                    

SAĞ BEK                                            6             -              -
ORTA SAHA SAĞ                              3             -              1
MERKEZ ORTA SAHA                      3             -              -
ÖNLİBERO                                        2             -              -
ORTA SAHA SOL                              1             -              -
SOL BEK                                            1             -              -

Fatih Karagümrük maçında merkez orta saha pozisyonunda oynayan Bingöl, mücadelesiyle dikkat çekti. 1289 kilometre koşu mesafesi ile Tayfur Bingöl, siyah beyazlı takımın en çok koşan ismi oldu. 

Tam bir joker görevi gören Tayfur Bingöl için "yeni Necip Uysal" yorumları yapılıyor. Beşiktaş'ın emektar ismi necip uysal altyapısından yetiştiği kulüpte 14. Sezonunu geçiriyor... 32 yaşındaki futbolcu bu süreçte takım arkadaşı Tayfur Bingöl gibi 6 farklı mevkide görev aldı.

Duhuliye.com / ÖZEL HABER