Ercan Taner şu ifadeleri kullandı: 

Beşiktaş takımının 90 dakika +4 oynandı 1 tane isabetli şutu var. Kendi evinde oynuyorsun, derbi oynuyorsun 1 isabetli şutla burada sorgulanması gereken teknik direktör Valerien İsmael’dir. Beşiktaş böyle oynamaz, gerçekten böyle oynamaz. Sergen Yalçın’ın meşhur sözüdür o göreve geldiği gün söyledi. 

Beşiktaş, Beşiktaş gibi oynar. Kendi evinde derbi oynuyorsun, 10. Dakikada dah a2-0 yenik duruma düşecektin. Ghezzal Beşiktaş’ın oyundaki aklı, girdi ve Weghorst’a pas attı ama şunuda konuşmak lazım Dele Alli kendine gelirmi? Endişe etmeye başladım. Biraz daha herhalde Türkiye’ye alışmasını bekleyelim fakat böyle giderse Dele Alli ile olmayacak bu iş. Daha dur diyorum, tamam geldi belki alışıyor ama böyle giderse olmaz. Hani gücü yok.

Şu var yalnız Salih, Souza, Tayyip Talha ve Saiss benim beğendiğim 4 Beşiktaşlı bu akşam. Pedro konusunda da nereye kadar? Pedro’nun Fenerbahçe’ye artık gol anlamında bir ağırlığını koyması lazım. Hâlâ o sakatlığın etkisi devam etmiyordur diye tahmin ediyorum artık kaç hafta geçti? Kalite var mı? Var. Del Alli’de kalite yok mu var ama güç yok.

Redmond dilekçeyi vermiş, SGK’ya dilekçeyi vermiş şöyle bir yazı gelmiş; emeklilikte yaşa takıldınız, 1 sene Türkiye’de futbol oynayın 2 sene ondan sonra emekliliğiniz kabul edilecektir diye bana öyle bir görüntü verdi. Belki elinde ağrı var, fedakarlık yaptı ama o dilekçenin cevabını bekliyor hali var.

Fenerbahçe’de savunma çok ileride. Diyorum işte Avrupa takımlarına karşı oynarken biraz üst düzey Renn girdi o pozisyonlara. Cenk Tosun tershanede unutulmuş lüks yatlar vardır ya lüks yat. Benim bir yatım vardı ya nerede filan a tershanede derler! 80’nci dakikada Cenk Tosun oyuna mı girer?
Salih neden oyundan alındı anlamıyorum.

Ben şunu anlamıyorum, derbi oynanıyor, derbi büyük keyiftir evsahipleri için ve bir baktım Valencia gole gidiyor, hakem düdüğü çaldı maç başladı Valenicia gole gidiyordu, derbiye öyle böşlanır mı? Bir örnek vereceğim Fenerbahçe – Beşiktaş maçı Kadıköy’de topun başında Alex var, maç başladı Alex topu Beşiktaş yarı sahasında o tarafta taca attı, taçdan pres yapıldı ve gol oldu. Şu mesajı verdi ben şu maçta golü istiyorum. Sen pozisyon verdin. Tabi birde şöyle derler; Alex, Sergen bir derbi oyuncusu yok sahada onu unuttum.