Karagümrük beraberliği belli ki Beşiktaş’ın ayarını bozmuş! O maçtaki kötü futbolun izlerini dün de Sivasspor karşısında gördük! Motivasyon ve oyun disiplininin yanı sıra konstrasyon sıfırın altındaydı!
Zemin düzeldi diyorlar, hiç de öyle değil. Futbolcuların girdiği ikili mücadelelerde çimlerin yerinden kalktığını  gördük, neresi hazır arkadaş! Bozuk zemin Kartal’ı olumsuz etkiledi, ancak kalkıp bu kötü futbolu sadece buna bağlayamazsınız!
Diyeceksiniz ki, çimle Kartal’ın kötü oyunun ne alakası var, haklısınız! Kartal, pozisyon üretmek için girişimler yaptı, yapmasına da sadece bir tane var, düşünün koca ilk yarıda! Aboubakar, kaleciyi geçti, çarprazdan vurdu, yan fileleri gördü! Uzun toplar denediler, dağlara taşlara! Pas trafiği mi, yerle bir, her top rakibe gitti!  Yahuu hadi bırakın bunları, koca  takım rakip kaleye bir şut atamaz mı? Hiçbir şey yapamıyorsanız bari savunmayı sağlam tutun da, gol yemeyin gol! 
Kartal’ın yeni transferi Hadziahmetovic 11’de sahaya çıktı, merkezde oynadı, belli ki yetenekli, istekli, zamana gereksinimi var. Kartal, Gedson’u mumla aradı dersek abartmış olmayız!
Diyeceksiniz ki Sivasspor çok mu iyi oynadı? Valla ortanın ortası, ama en azından mücadele ettiler, savunmalarına geçit vermediler, topa sahip oldular. 
Gördük ki, Sivas ara transferde iki takviye yaptı, ikisini de Rıza hocamız sahaya sürdü. Caicedo ve Saiz... Biri asist yaptı, diğeri golünü attı. Saiz kalabalık savunma arasından sert vurdu, topu Mert’in kapadığı köşeden filelere gönderdi. Mert gibi bir kaleci kapadığı köşeden gol yer mi, yermiş meğer!
Güneş, ilk yarıdaki o negatif tabloyu değiştirme adına Umut, Muleka, Kerem, Dele  Alli ve Ghezzal’ı oyuna sürdü. 
Diyeceksiniz ki, işe yaradı mı, uzatmalar dahil son 20 dakikada Kartal, biraz   ayağa kalkar gibi oldu, olmasına da, maçı çevirecek pozisyonlardan yoksundu.
Geçtiğimiz haftayı iki puan kayıpla kapatan Beşiktaş, zorlu Sivas deplasmanında adeta darbe yedi, zirve yarışındaki  kredisini de sıfıra indirdi!
Oyunun son 20 dakikasında rakip kaleye park eden, baskı kuran Kartal’da Ali Şaşal’ı rahatsız edecek bir şut dahi görmedik! Sivasspor skoru koruma adına savunma güvenliğini haklı olarak öne çıkardı, buna karşın 87’de Angielski, yüzde yüzlük fırsatı değerlendiremedi, Mert’e takıldı.
Güneş, umut bağladığı oyunculardan verim alamadı. Benim asıl kafama takılan Aboubakar, yahu bir pozisyona gir de dişimizi kıralım arkadaş! Demem o ki, adı var, kendisi ortalarda yok!
İşin özeti , bu oyunda umut varsa ki var, hiç bitmez, onca haftalar, onca alınacak puanlar var, var da Kartal’ın son iki haftadır ortaya koyduğu futbol herkesin içini karartıyor!

Bilal MEŞE / Milliyet