İstanbul merkezli Beşiktaş artık para kazanmaya hevesli. Saiss, Valentin Rossier ve Jackson Muleka ile birlikte yaz aylarında transfer için uygun hale getirildi.

Forest, Ocak ayında merkez savunucuları için piyasayı araştırıyordu. Sakatlıklar kadroyu kasıp kavurmuştu ve Dünya Kupası maceralarından yeni çıkmış olan Saiss adı geçen isimlerden biriydi.

Beşiktaş, sezonun orta noktasında yıldız defans oyuncusunu satmak istemedi, ancak şimdi, onu satabilecekleri zamanın yazın olacağına karar verdiler.

Saiss, Dünya Kupası'nda harikaydı. Fas, turnuvada yarı finale kalan ilk Afrika ülkesi olarak tarih yazdı ve 32 yaşındaki oyuncu gösterdiği performansla sansasyoneldi.

Saiss, İngiltere'de oynamaya yabancı değil. Molineux'ta kaldığı 6 yıl boyunca 206 maça çıktığı Wolves'tan Türk takımına imza attı.

Forest, yaz transfer penceresi açıldığında oyuncunun kendilerine sadece 4,4 milyon sterline mal olacağını keşfetti.

N.Forest, yazın kesinlikle savunucu arayışına girecek. Sezon sonunda kendilerini hangi ligde bulurlarsa bulsunlar, bu sezon bazı savunma oyuncularının korkunç olduğunu söylemek yanlış olmaz. Saiss, gelecek sezon kesinlikle bu anlamda yardımcı olacaktır. İlginç bir şekilde, ister Premier Lig'de ister Şampiyona'da olsunlar, Forest'ın her iki listesinde olabilecek türden bir transfer olacaktır.

Tecrübeli oyuncu, Forest'ın yaz aylarında tam olarak ihtiyaç duyduğu oyuncu olabilir ve son rapor, yöneticilere defans oyuncusuyla sözleşme imzalamaları için yeşil ışık yakıyor.

Lee Clark/NFnews