Beşiktaş'ın performansını ve puan kaybını NutSpor yorumcusu Nihat Kahveci değerlendirdi.

Kahveci, Beşiktaş Başkanı Hasan Arat'ın seçim öncesi verdiği vaatleri hatırlatarak eleştiride bulundu.

"Cristiano Ronaldo giriyor sanki oyuna"

Beşiktaş'ta Semih Kılıçsoy'un oyundan alınmasını eleştiren Nihat Kahveci, "Beşiktaş'tan bir reaksiyon beklerdim. Öyle bir maç izledik ki hayatımızdan 90 dakika, 90 gün, 90 ay geçti. Kayıp Beşiktaş sezonu, fırsat var Semih Kılıçsoy için ama oyundan alınıyor. Giren sanki ondan daha iyi. Böyle bir sezonda bari bu çocuk oyunda dursun. Hocaya her zaman saygu duyuyoruz ama biri de demiyor mu Avrupa Şampiyonası var belki kadroya girer. Cristiano Ronaldo giriyor sanki oyuna. Çok yazık!" dedi.

"Hani nerede transferler?"

Kahveci, başkan Hasan Arat'ın seçim öncesi vaatlerini şu sözlerle eleştirdi: "20 kişi mi var, şu an 15'ini yollamanız lazım. Bu takıma bir reset lazım. Artık ne diyeceğimi şaşırdım. Ben seçim dönemi konuşulanları unutmadım. Biz her yere ulaşırız, büyük takımların havuzuna ulaşırız, Paris Saint Germain, Chelsea nerde hani transferler? Taraftar yeni bir yüz, oyun, umut bekler. Getireceksin 3-4 kişi havayı değiştireceksin!"

"Seçim döneminde nasıl imaj çizdin?"

Nihat Kahveci: "Taraftar paralar nerde diye bağırdı sonucunu gördük. Transfer nerde diye de bağırıyorlar bunun da sonucunu görürüz. Beşiktaş feda sezonu dedi, şartları anlattı taraftar da bunu kabul etti. Ama sen seçim döneminde nasıl bir imaj çizdin? Bugün ayın 23'ü, transfer dönemi 9 şubat'ta bitiyor ortada bir şey yok. Zorluğu kabul ettik ama bir şeyler diyorsan taraftar bunu beklemekte haklı" ifadelerini kullandı.

"Taraftarın elini öpün"

Nihat Kahveci, Beşiktaş taraftarını şu sözlerle övdü: "İsterseniz bana yalaka deyin, isterseniz başka bir şey ama siz o taraftarın elini öpün siz. Beklediğimden çok daha fazla taraftar vardı. Beşiktaş ruhu işte böyle bir şey ama bu ne rahatlık oyunculardaki anlamıyorum. Ben iyi değilim diye 2 sezon takımı bıraktım!"

Kaynak: Ajansspor