Ev sahibi Trabzonspor, ezeli rakibini 3-0'lık skorla mağlup etti.

Karşılaşma sonrası Beşiktaş'ın Trabzonspor yenilgisini yorumlayan Nihat Kahveci, Rıdvan Dilmen ve Feyyaz Uçar Siyah-Beyazlılar'ın performansını eleştirdiler.

Nihat Kahveci: "Beşiktaş'ın bu kadar kötü oynamasını beklemiyordum"

Beşiktaş'ın Trabzonspor'a 3-0 yenildiği maçı yorumlayan Nihat Kahveci, "Bu futbolla, bir tane Beşiktaş taraftarının mutlu olduğunu düşünmüyorum. Trabzonspor çok iyi oynadı ama ben Beşiktaş'ın bu kadar kötü oynamasını beklemiyordum. İlk şutunu 82'de atıyor, bu kabul edilebilir bir durum değil." dedi.

Rıdvan Dilmen: "Beşiktaş'ta bir mutsuzluk var"

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen ise, "Beşiktaş'ta bir mutsuzluk var, kongrede de gördük. Fenerbahçe'de, Galatasaray'da moraller yerinde. Beşiktaş'ta çok net bir kopukluk var. Saha dışı, saha içine fazlasıyla yansıyor." diye konuştu.

"Bjelica, Beşiktaş'ı çok iyi çalışmış"

"Bu maçta gördük ki; Beşiktaş'ın kafasında Trabzonspor maçı hiç yokmuş" diyen Dilmen, "Trabzonspor ise tamamen Beşiktaş'a göre hazırlığını yapmış. Trabzonspor, Beşiktaş'ın topa sahip olmasına razıydı, planı buydu. Bjelica, Beşiktaş'ı çok iyi çalışmış. Hadziahmetovic'in savunmadan top çıkaracağını biliyor hoca ve ona göre plan yapmış. Bakasetas ligin en iyi oyuncularından birisi ama hoca onu biraz daha geride kullanıyor. Ona rağmen her maçta her şeyini veriyor oyuncu sahada." yorumunu yaptı.

Feyyaz Uçar: "Beşiktaş futbolcusu olsam kafam karışır"

Feyyaz Uçar ise beIN SPorts'taki yorumunda isim vermeden teknik direktör Şenol Güneş'i eleştirdi ve şöyle konuştu;

"Dört gözle bu maçı bekleyen bir Trabzonspor vardı. Olaylar ne kadar etkili, Aboubakar'ın geç gelişi. Bütün bunlar oyuncunun kafasını karıştırır. Gökhan İnler geldi. Sportif işlerde yardımcı olacak. Beşiktaş'ta görev alması Beşiktaş adına sevindirici. Ancak nasıl bir transferdir, anlamak mümkün değil. Beşiktaş futbolcusu olsam kafam karışır. Maça iki sağ bekle çıkıyorsun. Sol bekin kenarda oturuyor. İyi oynamış olabilir. İyi oynayandan formayı almayabilirsin ama rakip de Trabzonspor. Havaya girmiş bir takım var karşında. Herkesin yerinde oynaması da adalet, o mevkiinin oyuncusunu oynatmamak mı adalet.

Rachica diyorsun. Hocanın güvendiği bir oyuncu. Ama bir iki pozisyon var, Rosier alacak kaleye kadar girecek. Gelip oyuncunun ayağından topu alıyor. Aboubakar kendisini göstermesine gerek yok. Ona atmalı. Aboubakar sahada olması gereken bir oyuncuydu."