Spor yorumcusu Nihat Kahveci, TRT Spor’dan ayrıldığını açıkladı. Eski futbolcu, yeni yayın adresini Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile duyurdu. 


Kahveci yeni adresini duyurdu

Futbol yorumları ile TRT Spor’da yer alan Nihat Kahveci ayrılığı resmen duyurdu. Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile sporseverleri şaşırtan Kahvec,i yeni adresini de açıkladı. Eski futbolcu artık sadece NutSpor’un Youtube kanalı üzerinden canlı yayın yapacak.

İşte Nihat Kahveci’nin ayrılık paylaşımı

Konuyla ilgili Nihat Kahveci, "Yeni sezonda Avrupa maçları, Süper lig maçları sonrası canlı yayın programlarımızla sadece nutspor YouTube‘dayım arkadaşlar.. Hepinizi yayınlarımıza bekliyorum. Saygılar sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Nihat Kahveci'nin Arda Güler videosu olay olmuştu

Geçtiğimiz haftalarda Nihat Kahveci’nin eşi Fulya Sever Kahveci yayınladığı bir video ile dikkat çekmişti.  Nihat Kahveci’nin akıcı İspanyolcası ile dikkat çektiği videonun konusu ise Arda Güler idi. Videoda Kahveci’nin geçtiğimiz günlerde Real Madrid’e transfer olan Arda Güler için İspanyol basınına röportaj verdiği görüldü. Kahveci, eşinin yayınladığı videoyu “Barcelona ve Real Madrid, Arda Güler’i istiyor ve beni arayan İspanyol basını” açıklaması ile paylaştı.


Nihat Kahveci'nin kariyeri

2002 senesinde 5 milyon Euro karşılığında İspanya'nın köklü kulüplerinden Real Sociedad'a transfer oldu. 4 sene formasını terlettiği takımıyla 2002-03 sezonunda La Liga ikinciliği yaşadı. 133 maçta görev alan Nihat, 58 gol atarak takımına katkıda bulundu.

Kahveci'nin Villarreal serüveni

2006 senesinde bir başka İspanyol kulüp Villarreal'e transfer oldu. 2006-07 sezonunda kadroda yer almaya başlasa da bir sakatlık geçirip sadece 9 maç forma giydi ve Kasım ayında sezonu kapadı.

2006-09 yılları arasında Villarreal'de forma giyen Kahveci, burada da 2007-08 sezonunda La Liga ikinciliği yaşadı.

Görev aldığı 62 maçta 18 kez rakip ağları sarstı.

Kaynak: Ajansspor