Siyah-Beyazlılar'ın galibiyetini NutSpor YouTube kanalında eski Beşiktaşlı futbolcu ve yorumcu Nihat Kahveci değerlendirdi. İşte detaylar...

"Oyundan memnun olmadım ama..."

Nihat Kahveci, İstanbulspor - Beşiktaş karşılaşmasını şu sözlerle değerlendirdi: "İstanbulspor artık ligden düşmesi kesinleşmiş, attığı ve yediği gol ortada olan bir takım. Bugün de maç önünde dönsek, sorsak futbolu bilenlere 'Beşiktaş bugün kazanır' derlerdi. Ben bugünkü oyundan memnun olmadım yine fakat öyle ya da böyle çok pozisyona girdiler."

Semih'in kötü golü yok

Semih Kılıçsoy'un Beşiktaş'taki performansı hakkında Nihat Kahveci, "Beşiktaş'ta ayırmamız gereken net bir futbolcu var, Semih Kılıçsoy. Semih Kılıçsoy, kötü gol atmıyor. Her golü birbirinden güzel ve farklı. Her hafta böyle. Bir tane kötü golü yok. Hakikaten Beşiktaş'ın çocuğu! " ifadelerini kullandı.

"Santos'un hamleleri taraftarı tedirgin etti"

Beşiktaş teknik direktörü Fernando Santos'un oyuncu değişiklikleri hakkında Nihat Kahveci, "Fernando Santos'un geç hamleleri taraftarı tedirgin etti. Maç öncesinde Semih, Masuaku, Fernandes ve Necip sarı kart gördüğü takdirde Galatasray maçında olmayacaktı. Kaldı ki Gedson Fernandes cezalı duruma düştü. Semih de ancak dakika 77'de çıktı. Hele 2-0 almışken Semih'i çıkartması lazımdı." dedi.

"Yürüyerek maçı bitirdi"

Kahveci, Beşiktaş'ın sol beki Arthur Masuaku'yu şu sözlerle eleştirdi: "Masuaku'nun tepkisizliğine tepki gösterdim. Futbol yürüyerek oynanan bir oyun değil! Acaba sarı kart görmeyeyim düşüncesinde mi ama bu kadar olmaz. Yürüyerek maçı bitiren bir sol bek gördüm. Ben böylesini görmedim. Beşiktaş'ın sol tarafı koridor oldu."