Allnigeriasoccer.com sitesi tarafından yapılan haber şöyle:

Eski Nijerya U20 milli oyuncusunu yaz transfer döneminde Beşiktaş'a olası bir transferle ilişkilendiren yalan haberlerin ortasında, Beşiktaş JK'nın Akor Adams'la sözleşme imzalama şansının sıfır olduğu kesin olarak bilinen bir gerçek. 

Türk basını , Akor Adams'ın Beşiktaş'a teklif edildiğini öne sürmüştü. Adams  allnigeriasoccer.com'a yaptığı açıklamada Beşiktaş yönetimi ile  arasında olası bir anlaşma konusunda herhangi bir görüşme yapmadığını ve  gelecek sezon herhangi bir Türk kulübüne transfer olmakla ilgilenmediğini bildirdi . 

Eski Lillestromlu oyuncu, kariyerine Montpellier'de parlak bir başlangıç ​​yaptı ve Fransa Ligue 1'de çıktığı ilk 10 maçta 7 gol kaydetti. 

Ve bunu yaparak, Arsenal ve Chelsea'nin eski forvet oyuncusu Olivier Giroud'un kulüp için aynısını yaptığı 2011-2012 sezonundan bu yana Montpellier adına Ligue 1'de 10 maç sonunda yedi gol atan ilk oyuncu oldu.

Adams, Fransa'ya gelişinden bu yana çıktığı 31 maçta toplam 12 gol kaydetti (10 gol, 2 asist). 

24 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz ağustos ayında 4,5 milyon euro karşılığında Montpellier'e transfer oldu ve kendisini 2026-2027 sezonunun sonuna kadar Stade de la Mosson'da tutacak dört yıllık bir anlaşma imzaladı.

duhuliye.com/dış basın