Daha bir dakika dolmamış, 57 saniyede Beşiktaş gol yer mi? Yer arkadaş, yer! Rosier’in geri pasında, topu kontrol edemeyen Mert Günok, kendi kalesine gol attı. Hani birisi dese, ‘hadi ya’ deriz... Mert, yılların tecrübesisin, o kendi kalene attığın gol tecrübenle hiç örtüşmüyor bilesin kardeş! Hem kendini hem de takımı demoralize ettin arkadaş...

Siyah - Beyazlıların ayağında sanki kurşun var! Ne tempoyu yükseltebildiler, ne pres yapabildiler, ne boşa kaçan var, ne de çapraz koşu yapan...

Güneş hoca savunmayı dörtlü kurguladı, Saiss, Souza ile merkez orta sahada görev yaptı. Böylesi maçlarda tempoyu yükseltemez, mehter marşı gibi ileri geri yaparsanız, sıkıntıya yelken açarsanız. Düşük tempoyla oynayan Beşiktaş, buna karşın 26. dakikada net bir pozisyon yakaladı; Gedson, Redmond’un ara pasıyla ceza alanına girdi, sağdan sert vurdu, kaleci Erhan tokatladı. Cenk Tosun önünden geçen topa dokunamadı, top yerine kendisi filelere gitti!

45 artı 1’de yine Redmond soldan topu altıpasa kesti, Cenk Tosun’un estetik şutunda top Erhan’da kaldı. Uzatma dakikalarda Beşiktaş kalesi büyük bir tehlike yaşadı. Bytyqi soldan indi, Welinton’u saf dışı bıraktı, Mert ile karşı karşıya kaldı, sağıyla vurdu, az farkla top dışarı gitti.

***

Güneş, oyunda kaldığı süreçte attığı her uzun topta adresi bir türlü bulamayan Welinton ile Redmond’u 56’da oyundan aldı, yerlerine N’Koudou ve Tayfur’u sahaya sürdü. İyi de yaptı, Kartal biraz olsun vites yükseltti, elbette Konya da boş durmadı. Nitekim 63’de kazanılan frikik atışını Bytyqi kullandı, top üst direğe çarparak auta gitti.

63’de Kartal nihayet skoru eşitledi. Bakın, N’Koudou sakat değilse, Kartal’ın bankosudur, onu, bunu bilmem. N’Kouodu soldan indi, ceza alanı içinde bekleyen Gedson’u gördü, tecrübeli futbolcu topuğuyla Cenk’in önüne yuvarladı, golcü futbolcu topu uzak köşeye gönderdi.

İki takım savunmada risk alınca, ortaya tempolu ve de pozisyonlu bir mücadele çıktı. Neyse ki, Mert bu yarıyı sıfır hatayla tamamlarken, Erhan’ın Souza’nın şutunda yapacağı bir şey yoktu.

İşte futbol böyle bir oyun... Neyin, ne olacağını önceden kestiremezsiniz. Düşünün 57. saniyede geriye düşüyorsunuz, uzatmanın uzatmasında Souza ile maçı üç puanla noktalıyorsunuz. Valla, kişisel olarak ben Beşiktaş’a alıştım, alışmayanlara da yatıştırıcı öneriyorum!

Neyse ki Kartal, zor bir virajı üçüncü viteste geçti, zirve yarışını sürdürdü. Weghorst yuvadan uçtu, Cenk Tosun onun yerini aslanlar gibi doldurur. Muleka da var, daha ne olsun? Taraftar, Aboubakar’ı bekliyor, ne diyelim, onlar da haklılar!