Altan Tanrıkulu katıldığı TİVİBU SPOR’daki SPOR GAZETESİ adlı programda Nathan Redmond için;

Dünyadaki kanat oyuncularının çoğu iki taraflı oynuyorlar. Gerard Bale solda başladı sağa geçti. 

Birçok oyuncu o şekilde oynuyor.

Bu önemli bir özellik, önemli olan o ters tarafa geçtiği zaman ayaklarını nasıl kullandı? Redmond’unda gol koşuları olduğunu biliyorum, gole katkı yapabilecek bir oyuncu. Direk kanat oyuncusu gibi değil yani N’Koudou’dan daha fazla gol pozisyonuna girer diye düşünüyorum.

N’Koudou oyunu hızlandıran, topu rakip alana götürüp az adamla yakaladığında asist yapabilecek, penaltı kazandırabilecek bir oyuncu.

Redmond ikiye birlerle, kapalı defanslada iş yapabilir. Bir opsiyon. Bu arada bu pandemiden sonra beş oyuncu değişebiliyor ya, bir istatistik yapılsın bak, kaleci ve savunmacılardan daha çok mecburiyet sakalık veya farklı yenilgiler gidişattan da daha çok hep orta saha, forvette kullanılır o beş oyuncu değişikliği ve bununda çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

Yani adam birdenbire iki tane oyuncu değiştiriyor, hiç gereği yokken. Neden beş oyuncu değişikliği hakkı var. Oyun birdenbire dönüyor. Redmond tam buraların oyuncusu…

Beşiktaş’ın bu denklemde teknik direktörü, futbol takımı, yönetimi, sosyal medya hepsinin içerisinde en güçlüsü taraftarı. Bu önemli. Beşiktaş’ın en büyük gücü taraftarı. Eğer taraftarının moralini bozacak, bir oyun oynamadığı sürece Beşiktaş şampiyonluğun içerisinde kalır. Geçen seneki en kabul edilemeyen skor Giresunspor’a 4-0 yenilmek. Giresun’da oynansa idi hadi gene Sergen hoca o şeyi atlatırdı.

Kendi önünde, kendi çocukları önünde, eşleri önünde babalarıyla o skoru görmek birde Şampiyonlar Ligu’de iyi gitmiyordu kaldıramadılar. Sergen gibi çok sevdikleri, yüreklerine koydukları birinden vazgeçtiler. Beşiktaşlı oyunculardan mesela Kenan Karaman ile duygusal kopukluk, iki tane orada Dolmabahçe, İnönü, Vodafone Park ne dersen o, iki gol sıkıştırsaydı Kenan o da kopmazdı. Kenan’ı ıslıkladılar. Biliyorsun geçmişte Ahmet Dursun ile Süleyman Seba ile de tezahüratlar vardı.

Beşiktaş’ın kalbi, kendi sahasında ve kendi seyircisi önünde iyi oynamaktan geçiyor…