Beşiktaş, 2023-2024 sezonunu Şenol Güneş, Burak Yılmaz, Rıza Çalımbay, Fernando Santos ve Serdar Topraktepe gibi farklı teknik direktörlerle tamamlamanın ardından yeni sezona kiminle başlayacağı merak konusu. Siyah-beyazlılarda teknik direktör arayışları tüm hızıyla devam ederken, Başkan Hasan Arat'ın görevi emanet etmek istediği isim belli oldu.

Antalyaspor’da başladığı teknik direktörlük kariyerine Borussia Dortmund’da Edin Terzic’in yardımcısı olarak devam eden Nuri Şahin, Real Madrid ile oynanan Şampiyonlar Ligi finalinin ardından Siyah-Beyazlılarla son temasını kurdu. Şahin, kariyerine Borussia Dortmund’da devam etmek istediği cevabını verirken, ilgisi için Beşiktaş’a teşekkür etti.

DORTMUND’DA DEVAM ETMEK İSTİYOR

Aralık ayında Antalyaspor’dan ayrılarak Borussia Dortmund’un yolunu tutan Nuri Şahin, son 6 ayda Edin Terzic’in yardımcılığını yaptı. Futbola başladığı Alman ekibinde uzun süre görev almak isteyen Şahin’in bu sebeple Türkiye’ye dönme fikrini kabul etmediği gelen haberler arasında yerini aldı.

NURİ ŞAHİN'İN ANTALYASPOR PERFORMANSI

Teknik adamlık kariyerine Ekim 2021’de Antalyaspor’da başlayan Şahin, Aralık 2023’e kadar Akdeniz ekibiyle 92 maça çıktı. 38 galibiyet alan Şahin, 23 beraberlik ve 31 de yenilgi gördü.

Halk TV