Gökmen Özcan;
Beşiktaş yeni sezonda farklı bir vizyonu ortaya koymak durumunda çünkü son 2-3 sezonda ortaya konulan performans, rakiplerinin gerisinde kalan bir Beşiktaş var. Özellikle bu sezon makasın çok fazla açıldığını görüyoruz. 

Böyle bir ortamda Beşiktaş'ın vizyonunu küçük tutma gibi bir ihtimali yok. 

Beşiktaş 2025'de seçime gidecek. 

Hüseyin Yücel bazı çalışmalar yapıyor. Hasan Arat bazı çalışmalar içerisinde. Yeni sezonda da Beşiktaş aynı şekilde büyük puan farkıyla geride olursa Hasan Arat'ın seçimde eli zayıf kalabilir. Bunun için Hasan Arat Beşiktaş'ın vizyonuna yakışır hamleler yapmak istiyor. 

Nuri ŞAhin ve Sergen Yalçın isimleri öne çıkmıştı teknik direktör konusunda burada Beşiktaş büyük bir vizyon ortaya koymak istiyorsa, camiasını tekrar kenetlemek istiyorsa, yeni jenerasyon üzerinde kaybedilen popülerliği tekrar kazanmak istiyorsa teknik direktör konusunda kesinlikle cimri davranmamalı. 

Nuri Şahin tercih edilirse hem Beşiktaş hem de Nuri Şahin için yanlış karar olur. Yabancı teknik direktör olarak üst profil isim getirilmeli. Şampiyon olabilecek, motivasyonu yüksek, repütasyonu da yüksek bir isim gelmeli. Böyle marka biri isim gelmezse rakiplerinizin gölgesinde kalacaksınız.

Mourinha açıklaması önemli bir ataktır. Mourinho için henüz bir anlaşma açıklaması yok, Arabistan'dan da teklifler geliyor ama red ediyor. Şu an için oarada çalışmak istemiyor. Mourinho bir vizyondur ve Beşiktaş'ın vizyonuna net şekilde yakışacak bir isimdir.