İşte Akcan'ın açılamaları:

''Beşiktaş bir komite oluşturmuş. Yani altı tane isim var. Bunlar içinde bir de Samet Aybaba var. Samet Aybaba ''bu takımın her şeyi benim'' demişti...''tek patron benim'' demişti. Şu anda futbolcu izliyormuş. 
O basın toplantısından sonra Samet hocaya karşı hep söylemişimdir..Kazanılan şampiyonluklarda emeği var ama bazen fazla agresif olmamak lazım. O basın toplantısı dan sonra Beşiktaş'ta dengeler bozuldu.  Biraz değil bayağı bozdu o basın toplantısı. Şu anda bu takımın tek patronu benim diyen o Samet hoca futbolcu izlemeye gidiyor. Takım kötü oynuyor çıt yok.. takım maç kaybediyor....Çıt yok. Samet hocanın çıkıp camiayı toparlayıcı açıklamalar yapması lazım. 

 Hoca Beşiktaş'a uymadı. Bunun defalarca örneğini bütün hocalar üzerinden verdik. Ben böyle çok  hoca ile beraber çalıştım. Bizdeki bazı hocalar büyük takıma geldikleri zaman diyorlar ki ya benim ülkemde ikinci olmak üçüncü olmak başarıdır. Burada da kendilerini başarı başarılı sanıyorlar. Ya beşiktaş'ın son dönemde kaybettiği maçlara bak. Bunu kabullenmek mümkün mü ya. O yüzden A'dan Z'ye beşiktaş'ta her şey yanlış gidiyor.''