Özgür'ün açıklamaları;

''Cumartesi akşamı Türk futboluna çok şey katmış iki efsane futbolcunun veda gecesiydi. Bir tanesi Hamsik, Beşiktaş’ta da bir Atiba gerçeği vardı, Türkiye’ye gelmiş geçmiş en profesyonel, karakter olarak en düzgün oyunculardan bir tanesinden bahsediyoruz. Genelde Beşiktaş'ın ihtiyacı neyse olmayı başaran, 6 numara 8 numara, oyun kalitesini belirleyen, pas kalitesini belirleyen, çok iyi bir profesyonelden bahsediyoruz. Devre arasında gitti Dünya Kupası da oynadı geldi. Hakikaten Beşiktaş’ta bence unutulmaz futbolcular arasına girmiş bir profil. Bu yüzden  önce Türk futboluna katkılarından dolayı Hamsik ve Atiba'ya teşekkür etmemiz gerekiyor. Beşiktaş’ta Atibanın vedasıi son dakika gol atması, sevinç görüntüleri çok güzel ama,, Şenol Güneş geldikten sonra Beşiktaş’a neler kattığına, bu takımı buraya nasıl getirdiğine bakmak lazım.

Bunun için ideal galibiyetler koydu, çok zor dönemlerde önemli galibiyetler koydu. Hiç kimsenin yenemediği AdanaDemirspor’u deplasmanda yendi.

Her şeyden evvel Valerian İsmail Beşiktaş'ına nazaran çok daha fazla enerjisini 90 dakikaya yaymayı başaran, izlemeye değer bir takım yarattı. Şu bir gerçek bu ligin şampiyonluğa oynayacak takımlarının en iyi teknik direktörlerinden birisi Şenol Güneş'tir. Geçtiğimiz sene İsmail Kartal’ın Fenerbahçe’de iş işten geçtikten sonra gösterdiği performans gibi değil bu hikaye. Bir derbi performansları var Beşiktaş’ın, istekli arzulu şampiyonluk için büyük avantaja sahipmiş gibi oynadı, bunlar öyle hedefsiz kalmış takımların kolay oynayacağı maçlar değil.

Beşiktaş’ta bir şenol Güneş gerçeği var, Yetti mi? Yetmedi. Ama ne olursa olsun Beşiktaş'lıları o geldikten sonra çok daha mutlu gördük. Daha motive gördük.

En önemli avantajının da gelecek sezon için kemik kadrosunun yerinde olduğunu söyleyelim. 
Bu arada Beşiktaş’ın Fenerbahçe ve Galatasaray’a göre kısıtlı bir kadrosu var ama hoca geldikten sonra bireysel performanslar konusunda kimlere dokunmuş ona bakalım, Beşiktaş atan ve tutan meselesini şenol Güneşle halletmiş. Aboubakar transferi kadar Cenk’in de tekrar kazanılması çok önemliydi, atak kısmını çözdüler. Redmond'u kazandı, bir tek Dele Alli ve Muleka bu dokunuşlara oralı olmadı. Muleka niyetliydi olmadı, Dele Alli'de o niyet hiç yoktu. Ama hoca mesela N'koudu'yada dokunmayı beceremedi, N’Koudou başka bir alemde yaşıyormuş gibi davrandı. Ama hoca gelir gelmez belirli oyuncularla fikrini beyan ederek mesajını verdi. Rosire'e mesajını gönderdi, Masuaku ya mesajını verdi, N’Koudou ya bu mesajı verdi, bazılarının dönüşü bu mesajlara olumlu oldu. Mesela Rosier'in bölgesine onuru transfer etti, sonrası Rosier daha iyi oynamaya başladı. Beşiktaş’ın en büyük problemi kaleci problemiydi hoca onu da çözdü.''