Fenerbahçe, Adana Demirspor ile 1-1 berabere kaldığı maçın ardından hakem Ali Palabıyık'ın kararlarına isyan etti. Başkan Ali Koç, Palabıyık'ın bir daha kendi statlarına giremeyeceğini duyururken akıllara aynı hakemin Beşiktaş'ı katlettiği maçlar geldi.

5 ŞUBAT 2017 - BEŞİKTAŞ - FENERBAHÇE (TÜRKİYE KUPASI)

Dolmabahçe'de oynanan Türkiye Kupası maçında hakem Ali Palabıyık, Fenerbahçeli Robin van Persie'nin maç boyu yaptığı tahrikleri görmezden gelirken Dusko Tosic'le yaşanan gerilimde siyah-beyazlı oyuncuyu direkt kırmızı kartla oyundan atmıştı. Van Persie'nin çirkin hareketi kameralardan kaçmazken Beşiktaş kupaya 1-0'lık yenilgiyle veda etti. Fenerbahçe camiası ise Palabıyık'ın yönetimine o dönemde övgüler yağdırmayı ihmal etmedi.

23 EYLÜL 2017 - PALABIYIK, BEŞİKTAŞ'I KATLETTİ; FENERBAHÇE, 'KOL BOZUK' DEDİ

Hemen ertesi sezon Kadıköy'de oynanan Fenerbahçe - Beşiktaş maçında da Ali Palabıyık başroldeydi. Fenerbahçe, Palabıyık ve ekibinin tartışmalı 2 penaltısıyla galip gelirken maç içinde Quaresma ve Atiba, maç sonu ise itirazdan Oğuzhan Özyakup kırmızı kart gördü. Mücadelede Negredo'nun attığı gol, 77 cm geride olmasına rağmen ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Palabıyık kararları ile Beşiktaş'a saç baş yoldururken Fenerbahçe'den maç sonu "Kol bozuk" paylaşımı gelmişti.

Fenerbahçe yönetimi destekli sosyal medya hesabı 12 Numara, o dönem Palabıyık'a ve yönetimine övgüler düzerken Beşiktaşlı taraftarlar bugün yaşananlar karşısında o günleri hatırlattı.

Duhuliye.com ÖZEL HABER