Geride bıraktığımız sezonda Şenol Güneş'in göreve gelişi ve bu doğrultuda yaşadığı kadro değişimiyle büyük bir yükselişe geçen Beşiktaş, bu değişim sürecini devam ettirerek yeni sezona çok daha iddialı şekilde bir giriş yapmak istiyor.

Siyah-Beyazlılar, transfer çalışmalarını sürdürürken orta alana bir takviye gerçekleştirmek için girişimlerde bulunuluyor. Beşiktaş'ta orta saha transferi için son aday Nice'ten Alexis Beka Beka olmuştu. Siyah-Beyazlılar, genç orta saha için Nice'i satın alma opsiyonlu bedelsiz kiralamaya ikna etti. Fransız cephesinden onayı alan Kara Kartal'da 22 yaşındaki ön libero için son kararı teknik direktör Şenol Güneş verecek.

Bundesliga'dan talipleri var

Fransız ekibinin, oyuncunun 1.6 milyon Euro'luk maaşının karşılanması halinde Beşiktaş'tan kiralama konusunda bedel almamayı kabul ettiği bildirildi.

Beka Beka'nın kiralanması halinde sözleşmesine satın alma opsiyonu ekletmek isteyen Nice‘in 10 milyon Euro'dan açtığı kapıyı, pazarlıkların ardından 8 milyon Euro'ya indirdiği bildirildi.

Oyuncunun, kulüplerin anlaşmasını beklediği kaydedildi. Beka'ya, özellikle Almanya Bundesliga'dan başka kulüplerin de talip olduğu kaydedildi.

Kaynak: Fanatik