İşte Özcan'ın açıklamaları:

"BEŞİKTAŞ ZAJC'I OYNAMA GARANTİSİYLE İKNA EDEBİLİR"

Zajc Fenerbahçe'de oynamadığı için mutsuz olduğunu, oynarsa sözleşme uzatacağını söylüyor. İtalya'dan da teklifler var ama İtalya'dan kendisine 11'de oynaması için projeksiyon sunabilecek, üstün özellikli, büyük bir kulüp var mı, zannetmiyorum. Beşiktaş sezon bitiminde Zajc'a güzel bir projeksiyon sunabilir. Zajc açıp Beşiktaş kadrosuna baksa Atiba zaten sezon sonu emekli olacak, Josef büyük ihtimalle ayrılacak, orta bölgede birçok değişim olacak. Zaten şu anda orta sahaya adam arıyor Beşiktaş. Mevcut kadroya bile transfer yapmak istiyor, 2 tane daha futbolcu ayrılacak sezon sonunda. O yüzden Zajc'a gelecek sezon için 11 oyuncusu olacağını söyleyebilir, oyuncuyu da böyle ikna edebilir. Fenerbahçe Zajc'a dünkü maçta bir seni oynatıyoruz mesajı vermiş olabilir ama geniş bir orta saha rotasyonu var, Zajc'ın burada düzenli olarak ilk 11 oynayabileceğini düşünmüyorum. Beşiktaş Zajc'a ilk 11 üzerinden bir planlama sunabilir. Lig bitiminde free bir oyuncu olacak. İstediği yıllık ücreti de karşılayabilir. Beşiktaş sezon sonunda Zajc ile sözleşme imzalayabilir, tabi ki  Zajc Fenerbahçe ile sözleşme uzatmazsa. Fenerbahçe ile temaslar devam ediyor, Fenerbahçe bu konuda adımlar da attı. Dünkü maçta oynatması sözleşmeye 300 bin Euro eklemesinden daha etkili...

"HADZIAHMETOVIC TRANSFERİNİN SONUÇLANMASINI BEKLİYORUM"

Beşiktaş'ın Hadziahmetovic ilgisi devam ediyor. Hadziahmetovic son iki maçta forma giymedi, forma giymemesinin sebebi sakatlık değil. Konyaspor'un da izni gerekiyor. Burnley'in detaylı bir teklifi vardı, Başakşehir 1,5 milyon Euro + bir futbolcu teklif etti, kabul edilmedi. O futbolcu da Kasımpaşa'ya transfer oldu. Burnley'in direkt olarak 5,5 milyon Euro seviyesine çıkmaları istendi. Kabul edilmedi, onlar da geri çekildiler. Masada güçlü bir şekilde sadece Beşiktaş kaldı. Beşiktaş'ın da geçen hafta yapmış olduğu teklif bonuslarla birlikte 3,5 milyon Euro civarındaydı. Son teklif 4 milyon Euro, sonraki satıştan da yüzde 20 pay üzerine. Bence şu an mevcut teklif, oyuncunun değerini karşılayabilecek pozisyonda. Zaten 5 milyon Euro'luk bir isteği vardı Konyaspor'un, sonra beklenen teklifler gelmeyince başkan "ben 6 istiyorum o zaman" demiş. Bu teklifle de 5 milyon Euro'yu orta vadede elde edebilirsiniz, yüzde 20 payla, bonuslarla 4 milyon euro. Oyuncu da Beşiktaş'ı istiyor. Konyaspor en iyi şartlarda elden çıkarmak istiyor ama oyuncuyu kaybetme noktasına geldi. Oyuncu tarafına sert tavır sergilemeye başladılar. Böyle yaparak elde edebileceğiniz paradan da olacaksınız. Beşiktaş orta sahaya çok futbolcu bakıyor. Onlardan biri gerçekleşirse Hadziahmetovic transferi gerçekleşmeyecek. O yüzden oyuncu da transferin bir an önce gerçekleşmesini istiyor. Beşiktaş'la anlaşılmasını istiyor. Konyaspor'un cevabını bekliyoruz. Masadaki en iyi teklif Beşiktaş'a ait. Oyuncu da Beşiktaş'ı istiyor. Beşiktaş artık teklif yükseltmeyecek. Bu transferin sonuçlanmasını bekliyorum.

"BEŞİKTAŞ GHEZZAL'İ SİVAS'TA RİSKE ETMEYECEK"

Ghezzal için bu hafta döneceği bir planlama yapılıyordu, bu hafta derken Kaagümrük maçı için değil, Sivas maçı için yapılıyordu. Orada da şöyle bir durum var, Sivas sahasının zemini çok kötü, hatta son maç başka yerde oynandı. Bu yüzden Beşiktaş Ghezzal'i Sivas'ta riske etmeyecek gibi duruyor. Yöneticilerle görüştüğümde bu söylendi. Maç Vodafone Park'ta olsa belki olurdu ama önümüzdeki hafta için Ghezzal'in dönüşünü müjdelemiş olacağız bence. Maçın başka sahada oynanma ihtimali de var. Ghezzal'in iyileşmesi çok sıkıntılı olan bir sakatlığı var, nüksetme durumundan korumanız gerekiyor. Bu yüzden riske etmeyi planlamıyor.

Duhuliye.com