Ülkemizde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremin 10 ilde yaşattığı felaketin ardından spor kulüpleri seferber oldu. Bölgeye ardı ardına yardım malzemeleri gönderildi, bağışlar yapıldı.

Hatayspor ve Gaziantep’in ligden çekilmesi sonrası diğer 17 Süper Lig kulübü, bu takımlarda oynayan ve futbola devam etmek isteyen oyunculara kucak açtı.

FUTBOLCULAR ETKİLENDİ

Kahramanmaraş merkezli, 10 ilde yıkıcı hasara neden olan deprem, futbolu da etkiledi. Süper Lig ekipleri Hatayspor ve Gaziantep FK, bu sezonki müsabakalardan çekilme kararı aldı. TFF de bunu onayladı. Depremi yerinde yaşayan Hataysporlu ve Gaziantepli oyuncuların bir bölümü, bunun psikolojik etkilerini hâlâ yaşıyor. Bazı futbolcular ise yeşil sahaya kendini vererek, normalleşmeye çalışmak istiyor.

Diğer kulüpler, afetten etkilenen bölgelere yardım elini uzatmak için seferber oldu. Ayrıca Süper Lig’in 17 kulübü, Gaziantep ve Hatayspor’un mali yükünü omuzlama kararı da almıştı. Diğer takımlar, ligden çekilen iki ekibin oyuncuları için de bir desteğe daha hazırlanıyor. Süper Lig takımları, ligden çekilen bu iki ekipte forma giyen ve futbol oynamaya devam etmek isteyen oyunculara kucak açmaya hazır. Kulüpler, transfer edecekleri oyuncuların bu sezonki maaşını da üstlenmiş olacak.

Yaşanan gelişmeler sonrası Milliyet Gazetesi yazarı Bilal Meşe, yazısında Beşiktaş'ın yeni transferini duyurdu. 

Bilal Meşe'nin yazısı şu şekilde:

"Görüyoruz ki kulüpler bir yandan depremzedelere yardımlarını sürdürüyor, diğer yandan transferde de boş durmuyor.

TFF’nin transferi uzatması üzerine harekete geçen Beşiktaş, bu süreçte eksiğini gediğini kapatıyor.

Hadziahmetovic’i orta sahadaki enerjisi ve uzaktan şutlarıyla tanıyoruz, sağ beke alternatif Onur Bulut geldi.

Saiss’in sezon sonu ayrılabileceğini hesaplayan Başkan Ahmet Nur Çebi, Şenol Güneş’in raporu doğrultusunda Omar Colley’i getirdi. Afet nedeniyle ligden çekilen Gaziantep’in etkili oyuncusu Maxim de tamam. Hayırlı uğurlu olsun..."

Kaynak: Milliyet