Dün oynanan İstanbulspor-Galatasaray karşılaşması sonrası, Okan Buruk yaptığı açıklamada, TFF'nin kararını eleştirdi. Buruk ''TFF'nin aldığı 8+3 lük karardan kimse memnun değil, saygı duyarız ama niye böyle bir karar alındı, anlamakta zorluk çekiyorum'' dedi.

Bu yorumun üzerine Futbol yorumcusu Cem Dizdar, TFF'nin kararını desteklerken, Okan Buruk'un bu açıklamalarını eleştirdi.

Dizdar yaptığı açıklamada, ''TFF bir karar almış, kural koymuş. Kural ne? 8+3 yabancı.. Okan'a sormak lazım, ofsayt kuralından kim memnun? ya da kuralı değiştirelim kaleye 2 kaleci koyalım. Ama bunlar kural, değiştiremezsin, beğenirsin, beğenmezsin.. Antrenorler işin ekonomik boyutunu hiç düşünmüyor, hep alalım, tamam alalım ama yabancılara döviz ödüyorsun. Yarın Euro'nun ne olacağını kim biliyor? kulüplerin borcu ortada, nasıl ödenecek bu borç?

Galatasaray UEFA kupasını aldığında kaç yabancı vardı, kaç Türk vardı? o zaman yabancı sınırı olmasıydı, Okan o gün forma giyebilecekmiydi? Onu da geçtim, yabancı sınırı olmasaydı, bırakın forma giymeyi, Bugün Volkan Demirel, Sergen Yalçın, Okan Buruk, Emre Belözoğlu, Çağdaş Atan vs antrenör olablirmiydi? hiç sanmıyorum..'' dedi.