Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Yılmaz, "Gönül verdiğimiz, başarılı olmasını istediğimiz Beşiktaş'ta oğlumun teknik direktörlük seviyesine gelmesi bizi çok mutlu etti. İyi bir başlangıç oldu; bunun devam etmesini temenni ediyorum. Oğlum için dua ediyoruz. Galatasaray derbisi bizim için çok önemli, inşallah hayırlı bir sonuçla biter" dedi.

"Futbol oynaması yönünde gelen teklifleri kabul etmedi"

Beşiktaş takımındaki pek çok oyuncunun, Burak Yılmaz'ın takım arkadaşı olduğunu belirten Fikret Yılmaz, "Burak hiçbir zaman duruşunu bozmadı, ısrarla antrenörlük yapmak istediğini söyledi. Bundan dolayı futbol oynaması yönünde gelen teklifleri kabul etmedi. Burak donanımlı, bugünler için kendisini çok önceden hazırladı. Futbolu bırakmadan önce bu konuda kendisini yetiştirmeye başladı.

"Burak'ın teknik direktörlük geleceği için derbiyi kazanmak çok önemli"

Umarım bu sahaya yansır, derbi günü saha şartları, futbolcuların günlük durumu belirleyici olur. Burak'ın teknik direktörlük geleceği için derbiyi kazanmak çok önemli. Tabii ki biz, övünmek gibi olmasın, Beşiktaşlıyız, takımımızın kazanmasını istiyoruz.

"Beşiktaş'ın kazanması, ligin seyir zevkini de arttırır"

Ayrıca ters bir sonuç olması dünyanın sonu değil. Sonuçta Galatasaray'la oynuyorsunuz. Beşiktaş'ın kazanması, ligin seyir zevkini de arttırır. Burak'ın tecrübe kazanması ve iyi bir teknik direktör olması Türk futbolu açısından da bir kazanım olacak" şeklinde konuştu.

"Her şeyi tek başına başardı"

Galatasaray - Beşiktaş derbisine gitmeyeceğini belirten Yılmaz, "Derbiye gitmeyeceğim. Oğlumun aklının tribünde olmasını istemiyorum. Tamamen sahaya konsantre olmalı. Her şeyi tek başına başardı. İnşallah bu sefer de tek başına başaracak" dedi.

Son olarak Karabükspor'da görev yapan ve 5 Eylül 2018 yılında takımdan ayrılan Fikret Yılmaz, şu an boşta bulunuyor. 66 yaşındaki teknik adam kariyerinde Balıkesirspor, Orduspor, Kayseri Erciyesspor gibi takımları da çalıştırdı. Ayrıca Ankaraspor ve Ankaragücü'nde de kaleci antrenöri olarak görev yaptı.