Ogün Şahinoğlu ASPOR'da Beşiktaş gündemini değerlendirdi.

Ogün Şahinoğlu;
Beşiktaş tarafatraında beklenti yükseldi çünkü yönetim vitesi arttırdı. Hakikaten Rafa Silva bence çok özel iş, maliyetini bir kenara bırakıyorum çünkü Rafa Silva gibi bir oyuncu alıp getiriyorsanız bazı maliyetlere elbette katlanacaksınız. O maliyetler sonrasında o oyuncunun size vereceği özel değerler olabilir.

Rafa Silva gibi skorer bir hücum oyuncusuna ihtiyacı vardı Beşiktaş'ın, eksikliği hissediyordu böyle çift haneli hem gol hem de asistte tabela yapacak bir oyuncu şimdi bunun ardından bir tane dah aböyle bir oyuncu arayışı var o da kanat tarafına. Yani Di Mariabunların başında geliyor. Di Maria'nın yaşı 36 diyecekler şimdi geçtiğimiz sezon Benfica'da kaç maça çıkmış, kaç dakika süre almış, kaç gol ve asist yapmış hangi maçlarda yapmış bir bakmak gerekiyor. Hala çok iyi performans sergiliyor ve 36 yaşında oynadığı maç sayısı çok önemli. Kendini çok iyi seviyede koruyan bir futbolcu. 

Beşiktaş'ın en büyük sıkıntısı son yıllarda şu oldu aldığı yıldız oyuncular vardı ama o yıldız oyuncuarın tamamaı nerede ise performansları düşmüş oyunculardı. Di Maria için masada olan üç kulüpten biri Beşiktaş ve en iyi teklif Beşiktaş'ın verdiği teklif ama ailesinin biraz tereddütleri var. Mats Hummels içinde şu an için Beşiktaş beklemede çünkü oyuncu kararını açıklamıyor ve bekletiyor.