Karşılaşmanın ardından Şenol Güneş, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

İşte Güneş’in yaptığı açıklamalar:

-MUTLAK GALİBİYET BEKLİYORDUK-

"Gole kadar rakibin pozisyonu yoktu. Golüde bulduk. Yediğimiz ilk gol bizim için de şok oldu. Adamlarımız olmasına rağmen golü yedik ve moral bozuldu. Ondan sonraki dağınıklık, özellikle orta sahaya hakim olamamak, rakibi dirençli tuttu. Hatalarımız fazla oldu. Takım olarak iyi değildik ve kaybettik. Rakip hak etti. Kaybettiğimiz 3 puan bizi oldukça olumsuz etkiledi. Bu maçta mutlaka galibiyet bekliyorduk. Genk maçındaki oyun düzenimiz oturmuşken, bu maçta beklenmedik şekilde bozuldu."

-BU OYUNCULARI KAYBEDERİZ-

"Emeklerinden dolayı oyuncularıma teşekkür ediyorum. Takımın başarısızlığında oyuncu üzerinden gitmek doğru olmaz. Kendi camiamızda oyuncular üzerinden olumsuz hava verirsek, bu oyuncuları kaybederiz."

-3 GÜNDE OYUNCU DEĞİŞİKLİĞİ VARSA...-

"Önce moralimizi düzeltmemiz gerekiyor. Bizim takımımız iyi bir takım. 3 günde oyun değişikliği varsa, bunu çözmemiz gerekiyor"

Güneş, daha sonra yaptığı basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

-HİÇBİR OYUNCU DIŞLANMAMALI-

"Kaybeden bir takımımız var şu anda ve puan olarak oldukça geride kaldık. Kaybettiğimiz puanları telafi etmenin tek yolu önce oyunculara sahip çıkmak. Hiçbir oyuncu dışlanmamalı. İyi bir takımımız olduğunu düşünüyorum."

-GERİDE KALDIK AMA KOPMADIK-

"Şampiyonluk yarışının gerisinde kaldık ama yarıştan kopmadık. Beşiktaş’ın ismi zaten şampiyonluk yarışında olur. Ancak buna uygun oynamak gerekiyor."

-OĞUZHAN HATA YAPABİLİR-

"Oğuzhan hata yapabilir. Mevcut düzen içinde ne kadar oynatabilirsek o kadar oynatacağız. Oyuncular arasında ayrım yaparsak başarılı olamayız."

-DAHA ÖNCE GÜNDEME GETİRİRDİK-

"Ben şimdi Messi’yi istesem olur mu? Yönetimle birlikte transfer yapıyorsunuz. Bir oyuncu alınmış, bitmiş. Bir maçın sonucuna göre transfer iyi mi kötü mü diye hesap mı keseceğiz? Böyle bir sorun olsaydı, daha önce gündeme getirirdik."

Haber Kaynağı: HABER1903