Lig ve Avrupa’da aldığı sonuçlar ile hayal kırıklığı yaratan Beşiktaş, kötü gidişe nihayet ‘dur’ dedi. Evinde Antep’i ağırlayan Burak Yılmaz’ın ekibi, ilk yarı etkisiz oynadı. İkinci devre tam tersi oldu. Kendine gelen Kartal, üç puanı iki şık kafa golü ile alıp, rahatladı. Sumudica ile çıkışa geçen Güney ekibinin çabası, puan almaktan uzaktı.

Cenk’e top gitmeyince

Beşiktaş maça hızlı giriş yaptı. Baskı kurmasına rağmen, net pozisyon bulmakta güçlük çekti. Kontra yiyip, kalesinde açıklar verdi. Aboubakar’ın yokluğunda santrfor bölgesine geçen Cenk, koca ilk yarıda sadece bir top alabildi. Kanatların vasatı aşamaması, merkezin yetersiz kalması, golcünün önünü kesti. Chamberlain ve Gedson’un bireysel çabaları, bu yarıda gol getirmeye yetmedi. Ghezzal’ın sakatlanıp çıkması, hücum hattını olumsuz etkiledi. Her iki kanadın resmen durduğu maçta; Muleka gibi hızlı oyuncunun düşünülmemesi tuhaf kaçtı.

Taraftar istedi takım attı

İkinci yarı tribünler büyük coşku ile ‘Kartal, gol, gol, gol..’ diye skor istediler. Kenar yönetim; risk alıp, savunma ve orta alanı ileri çıkardı. Rashica’nın sağa geçmesi de oyuna artı olarak yansıdı. Her geçen dakika artan baskı, 63’te golü getirdi. Chamberlain’in köşe atışından gelen topu Salih kafa ile ağlara bıraktı: 1-0. Öne geçip rahat nefes alan Kartal, yüksek uçuşa geçti. Stres atıp, daha etkili oynamaya başladı. 75’te Rashica’nın adrese teslim pasında, Cenk kafa ile durumu 2-0 yapan golü attı. Cenk’in bir şutu da yan direkte patladı! Maçın son bölümü mücadele ve heyecan dolu idi. Karşılıklı ataklar, kartlar, kaçan pozisyonlar izleyenleri futbola doyurdu.

Orhan YILDIRIM / Fanatik