Geçtiğimiz sezonu değerlendiren Okan Buruk, teknik direktörlük konusunda eski hocası Fatih Terim'e övgüler yağdırırken, "Fatih Terim, Türk teknik adamlar içinde bir liderdir. İlk olarak Fatih Terim’i sayarsınız, Mustafa Denizli’yi sayarsınız." ifadelerini kullandı.

Bu noktada eski futbolcu ve spor yorumcusu Tümer Metin'in "Şenol Güneş’i sayarız." ikazına rağmen Okan Buruk, "Fatih Hoca ve Mustafa Hoca, bence Türk futbolunun lokomotifi." şeklinde görüş belirterek Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'i bir anlamda es geçmiş oldu.

Şenol Güneş ve Okan Buruk, ligin ikinci yarısında Vodafone Park'ta oynanan Beşiktaş - Galatasaray maçında ufak bir gerginlik yaşamış, maç sonrası açıklama yapan Şenol Güneş, Okan Buruk için "Oyunda bazen kendini kaybedebiliyor. Oyuncularına haklı olarak sahip çıkacak. ‘Sakin ol, sen de aynı hareketi yaptın’ dedim. O da bana çizgiyi geçtiğimizi söyledi. Ben de ‘Çizgiyi sana yardımcı olmak için terk ettim’ dedim. Anladım ki gerginlik yapacak, uzaklaştım oradan. Severim, işini iyi yapıyor. Allah yolunu açık etsin" ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca, Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, bu sezon tek derbi mağlubiyetini 3-1'lik skorla Şenol Güneş'in Beşiktaş'ından almıştı.

Duhuliye.com