Karşılaşmanın ardından sarı-kırmızılıların teknik direktörü Okan Buruk derbi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Okan Buruk'un açıklamaları şu şekilde:

"Derbi çok önemli"

"3 gün sonra bir maç daha var. Hiçbir maça hazırlanma süremiz yok. Maçtan 1 gün önce çok kısa taktik antrenmanla maçlara hazırlanıyoruz. Beşiktaş maçı da böyle olacak. Mücadele edeceğiz, kalitemizi daha net ortaya koymalıyız. Derbi çok önemli. Ligde lideriz. Uzun süredir kazanıyoruz, ikinci yarının bütün maçlarını kazandık, ligde istikrarı devam ettirmeliyiz."

"Derbi maçta herkes favori"

"Derbi her türlü zor. Beşiktaş'a karşı içeride de dışarıda da zor. İki takımın da amacı kazanmak. Beşiktaş iyi bir durumda. Hedefimiz kazanmak. Kendi kalitemiz ve isteğimizi ortaya koymalıyız. Derbi maçta herkes favori. Puan durumuna bakıp farklı değerlendirmemek gerekiyor. Zor bir maç oynayacağız. Kafa olarak hazır olacağız. Yarın sabah antrenman yapacağız, sonra bir antrenman daha yapacağız ve maça çıkacağız."

"Bazı mevkilerde alternatifimiz yok"

"Serge Aurier ve Hakim Ziyech henüz takım antrenmanlarına başlamadı. Yarın onla ilgili karar vereceğiz. Belki Aurier için özellikle Beşiktaş maçında kadroya alır mıyız, almaz mıyız antrenmanlardan sonra karar vereceğiz. Tam kadro olduğumuzda işler kolaylaşacak. Bazı mevkilerde alternatifimiz yok. Kaan da maçları sakat sakat oynuyor. Üst üste maçlarda zorlanıyor. Bu yüzden Serge'nin dönmesini istiyoruz."

"Şampiyonluk için çok avantajlıyız"

"Mağlubiyetler psikolojik anlamda olumsuz etkiler ama çok çabuk kafayı kaldırıp bir sonraki maçı kazanmaya bakmalısınız. Çok kısa bir süre var. Çok hızlı şekilde toparlanmalıyız. Bugünkü mağlubiyetin yanında maç öncesi düşüncemiz, 45-60 dakika sonrası yorgun oyuncuları dinlendirebilir miyiz düşüncemiz vardı, mümkün olmadı. 1-1 için ofansif hamleler yapmak gerekti. Bugün özelinde bunu yaşayamadık. Yorgunluk var ama çok önemli bir derbiye çıkacağız. Bu yorgunluğu çabuk şekilde atlatma şansımız var. İstanbul'dayız, seyahat etmeyeceğiz. Oyuncuları dinlendireceğiz, kafaları toparlayacağız, derbiye hazırlanacağız. Hem Avrupa'dan hem kupadan elenmek üzücü. Bizim için en ana hedeflerden biri şampiyonluk. Şampiyonluk için çok avantajlıyız, çok formdayız. Ligde iyi gidişatımız var. Buna devam edeceğiz. Zor bir maça çıkacağız. Deplasmanda oynamak kolay değil ama bunu yapacak kadroya sahibiz. Bu tür maçlar oynamış çok oyuncumuz var. Daha iyisini yapacak gücümüz var, yapacağız."