Futbolda her zaman dün yoktur, o yüzden bugünü değerlendirmek lazım. Buna göre değerlendirirken de yönetimi, teknik direktörü, futbolcuları yerin dibine sokmadan eleştiri yapmak gerekir. Başarılı iken nasıl hakkını veriyorsak, olası forum düşüklüğünde eleştirmek her sporseverin en doğal hakkı. Bunları yaparken yıkıcı değil yapıcı olarak yapalım.  

Teknik Direktör Şenol Güneş'in göreve gelmesinin ardından yenilgisiz bir seri yakalamıştık. Trabzonspor karşısında alınan mağlubiyetle seri sona erdi. 

Her maçı kazanamazsın, bu çok zor ama bu maçta takımın oynadığı futbol keyifsiz, kendi oyun pratiğinden de çok uzaktaydı.Dağınık, kopuk, gergin bir Beşiktaş izledik.

Sahada görev alan oyuncuların yerleri kağıt üzerinde belli ancak kimin nerede ne yaptığı belirsizdi. 

Beşiktaş'ın  özellikle savunma bloğu ile orta alanı arasındaki inanılmaz boşluklar rakiplerin işine yarıyor. 
Stoperler ileriye çıktığında geriye dönmesi zaman alıyor. Bu da kontrataktan rakiplerin önemli pozisyonlar bulmasına sebep oluyor.

Gelelim orta alanda oynayan defansif görünen oyunculara... Siyah beyazlılar hem orta alanın kontrolünü eline geçiremedi, hem de ikinci topları kaptırıp savunmada sorunlar yaşadı.

Sezon başından bu yana üretme sorunu olan Beşiktaş'ta, takımdaki tek üretecek oyuncu Chamberlain, o da  yedek kulübesinde. Bir önceki hafta sahanın iyi isimlerinden birini hocanın sahaya ihtiyaç olduğu zaman bile  almamasını eminim ki bir tek ben değil tüm Beşiktaşlılar anlamakta zorlanmıştır.

Sonuç ne olursa olsun, böyle bir oyun beklemiyordum. Rakibi şaşırtacak aksiyonları yeterli sayıda gerçekleştiremedik.

Beşiktaş Başkanı katıldığı bir programda  "%99 şampiyon olacağız" dedi. Şuan 4. hafta geçti, ligde liderin 5 puan gerisindeyiz. 

Bu transferlerin teknik heyetin görüşü ve talebi ile yapılmadığı ortada... İki stoper alındı, orta sahaya Onana alındı, sahada göremiyoruz. 8 tane Afrika kupasına gidecek futbolcumuz var.

Zor bir deplasmanda kötü bir mağlubiyet aldık. Geride kaldı 34 hafta. Bu sezon lig uzun olduğu için hataların telafi fırsatı var. Bir an önce toparlanmak gerekiyor...

Gelelim hakeme...

Mendy'nin Salih'e yaptığı hareketin karşılığı  çok net bir sarı kart olmalıydı.
Onuachu'nun Necip'in yüzüne dirseğiyle müdahalesi de net bir sarı kart.
Abdülkadir Ömür'ün kendini yere atmasına ne denir, bu da net bir sarı kart değil mi?

Böyle farklı bir mağlubiyeti hakemlere bağlamaya kalkmamak lazım belki ama, Volkan Bayarslan bu 3 pozisyonu da es geçti.

Duhuliye.com