Fatih Altaylı şu ifadeleri kullandı:

"Hasan Arat, çok sevdiğim bir arkadaşım. Başarılı olmasını çok isterim. Hasan Arat'ın başarılı olması, Türk sporu için de iyi bir şeydir. Basın toplantısını izledim. İki tane mesele var burada.

Birincisi; spor basınının geldiği nokta. Türkiye'de spor basını, bence tarihinin en kötü günlerini yaşıyor. Artık spor yazarlığı diye bir şey kalmamış. Spor yazarlarının büyük bölümü, kulüplerin maaşlı adamı olmuşlar. Başkanlardan ve kulüplerden besleniyorlar. Kulüplerle fazla haşır neşirler. O takımların sözcüsü olmuş geniş bir grup var. Hal böyle olunca, başkanların da spor yazarlarına saygısı, sevgisi kalmıyor.

İkinci nokta ise her ne olursa olsun böyle bir hakkın yok. Sen bir spor yazarının yanlış ilişkiler içerisinde olduğunu bile biliyor olabilirsin. O zaman bunu deşifre edersin. 'Sizi basın toplantılarımıza almıyoruz' dersiniz. Hasan Arat medeniyetinde bir adama, basın toplantısındaki tavır yakışmaz. Benim tanıdığım Hasan Arat, bu değil. Konuştuğu gazeteci kim bilmiyorum ama ona saygın olmayabilir, o zaman alma içeri. Seni ne kadar sevdiğimi biliyorsun ama olmadı Hasan. Umarım bana kızmaz."

Duhuliye